Повідомити новину

Поширити:

Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому проект закону №4096 щодо зняття вікових обмежень для роботи на державній службі. За відповідне рішення проголосували 300 народних депутатів.
За словами ініціаторів законопроекту, актуальність питання обумовлена, перш за все, захистом інтересів суспільства та держави. Це важливо, оскільки нині у виняткових випадках виникає потреба у залишенні державного службовця на займаній посаді після досягнення ним 65-річного віку для більш ефективного функціонування держоргану.
Передбачається внесення змін до закону “Про державну службу” щодо можливості повторного призначення на один рік  державного службовця, який досяг пенсійного віку без обов’язкового проведення конкурсу щорічно.
Голова парламентського комітету з питань соцполітики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова зазначила, що зняття обмежень – це виконання однієї з вимог Міжнародної організації праці, згідно з якими людина добровільно має йти на пенсію.
Законом також передбачається, що у зв’язку з потребами служби державний службовець за рішенням суб’єкта призначення може бути залишений на державній службі після досягнення 65-річного віку за його згодою, але не більше як до досягнення державним службовцем 70-річного віку.