gazpostach

У звичайному селищі – унікальна іконаПо дорозі на Шацькі озера відразу за Ковелем розташоване селище міського типу Люблинець. І якщо ви раніше минали його поспіхом, аби швидше дістатися до прохолоди озер, то тепер не поспішайте. У місцевій церкві УПЦ КП з’явилася унікальна ікона, на яку варто подивитися.

А поки ви чекатимете літньої відпустки, у селище вже приїжджають люди не лише з навколишніх сіл, але й з інших районів та навіть областей. А винуватцем такої цікавості став місцевий умілець Юрій Семенюк, який за рік зі звичайних сірників виготовив образ розп’яття Спасителя і подарував його місцевому храмові великомученика і цілителя Пантелеймона. Ікона вражає. Її розміри – 88х120 сантиметрів, а вага майже десять кілограмів.

– Використав 106 тисяч сірників, – каже пан Юрій. – Так трапилося, що на той час у мене не було грошей, тож сірники мені ящиками купували друзі. І хоч робота дуже копітка й потребує неабиякого терпіння, заняття було відпочинком для душі.

А поштовхом став ескіз вишивки образу розп’яття Спасителя. На ескізі умілець весь малюнок розбив на сектори-квадратики. Тому і з сірників також створював кубики розміром 5х5 сантиметрів, і вже у них вставляв сірники, кожен з яких попередньо фарбував у потрібний колір чи його відтінок. Фарби брав звичайні, акварельні. До речі, у роботі Юрій Семенюк зовсім не використовував клею, а кубики з’єднував спеціальним способом. Тому в цьому плані ікона також унікальна.

Олеся МАКСИМЕЦЬ

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*