gazpostach

У Тернополі пам’ятають Гоффмана і ГеретуДнями у Тернополі відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки на честь польського кінорежисера й сценариста Єжи Гоффмана. Її встановили на фасаді Палацу кіно. На відкритті були присутні громадські діячі, тернополяни й гості міста.

Єжи Гоффман відзняв чимало документальних фільмів про Україну, а під час російського вторгнення 2014 року виступив на підтримку нашого народу. Тепер тернополяни вкотре продемонстрували приклад дружби між Україною і Польщею.

Єжи Гоффман – режисер документального фільму «Україна. Становлення нації», у якому відтворено історію України від Хрещення Русі до сьогодення. В основі твору – відео- й аудіоматеріали, ілюстрації й архівні документи, які він збирав особисто.

Нині Єжи Гоффману уже 84 роки. Як відомо, його ім’я серед десятки найкращих кінорежисерів світу.

Окрім того незабаром у центрі Тернополя відкриють пам’ятник нашому славному землякові – Ігореві Гереті.

Як повідомив заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра, очікується, що урочини з цієї нагоди відбудуться 25 вересня – у день народження мистецтвознавця. Автор зобразив Ігоря Герету наче живого, який крокує бруківкою назустріч людям.

Питання конкретного місця розташування пам’ятника ще не вирішено. Члени архітектурно-художньої ради наразі вирішують, де розмістити скульптуру – на вулиці Валовій поблизу краєзнавчого музею чи деінде.

Галина ВАНДЗЕЛЯК

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*