Повідомити новину

Поширити:

До Тернопільської музичної школи № 1 ім. Василя Барвінського запрошують дітей полеглих Героїв з обласного центру.

За програмою міськради «Діти Героїв Тернополя» вони мають право на безкоштовне навчання музиці. Деякі з них вже не перший рік опановують музичне мистецтво, пише “20 хвилин”.

Про те, що діти загиблих Героїв-тернополян тепер мають право безкоштовно займатись у гуртках  на своїй сторінці у Фейсбук повідомив міський голова Сергій Надал. Зокрема, запросив юних містян до Тернопільської музичної школи №1 ім. Василя Барвінського.

– Це – перший мистецький заклад, який був відкритий у далекому 1929 році в нашому місті, – розповідає директорка музичної школи Ніна Яворська. – В школі навчаються 630 учнів на 6 відділах.

Серед вихованців цього музичного закладу – і 10-літній Дмитро – син Володимира Гвоздика. Його тато героїчно загинув 25 грудня 2022 року, захищаючи незалежність України на Донеччині.

Юний музикант розповідає, що скрипальській справі навчається вже 3,5 роки.

– У 5 років я в перший раз побачив, як грає скрипка, і мені дуже сподобалося. Особливо – в компанії з іншими скрипалями, коли звучить фортепіано. Я би зараз хотів зіграти для свого тата мелодію…, – ділиться Дмитро.

Педагогічний колектив музичної школи щиро запрошує дітей наших загиблих героїв з Тернопільської громади на безкоштовне навчання.

Нагадаємо, що 3 березня на сесії Тернопільської міської ради затвердили програми підтримки родин та дітей Героїв міста та громади. Вони прийняті з метою соціального захисту цих категорій, надання додаткових до встановлених законодавством пільг і соціальних виплат.

Програмами передбачено:

  • забезпечення надання Родинам комплексу безкоштовних соціальних послуг: соціального супроводу, соціальної адаптації, консультування та ін.;
  • забезпечення надання інформаційно-консультативних послуг  в рамках діяльності «Телефону Довіри»;
  • організація надання юридичної  допомоги;
  • забезпечення безоплатного проїзду в пасажирському громадському транспорті, а також у перевізників, які обслуговують маршрутну мережу Тернопільської  міської територіальної громади,  та на прогулянкових теплоходах;
  • організація тематичних зустрічей та інших заходів;
  • першочергове влаштуванням дітей у дошкільні, загальноосвітні, професійно-технічні навчальні заклади громади  та у Галицький фаховий коледж імені В’ячеслава Чорновола;
  • зарахування дітей у гуртки закладів позашкільної освіти, відвідування дітьми  спортивних груп на безоплатній основі тощо.