Повідомити новину

Поширити:

Чергові шахрайства з банківськими картками задокументували правоохоронці області. Пройдисвіти намагаються влізти в довіру до власників банківських рахунків, аби дістатися таємної інформації, а разом з нею і заповітних коштів. І, на жаль, у більшості випадків їм це вдається, бо люди йдуть на контакт.
Zemanta Related Posts Thumbnail6 травня до мешканця обласного центру зателефонував незнайомець. Чоловік представився працівником банку. Назвав номер банківської картки та уточнив чи належить такий рахунок тернополянину. Чоловік підтвердив, що картка його. Далі все відбувалося за вже відомою шахрайською схемою: незнайомець повідомив чоловіку, що з картки намагалися несанкціоновано зняти кошти, тому слід негайно змінити захисні дані. Переляканий власник картки одразу погодився на всі умови зміни кодів. Керуючись підказками пройдисвіта, потерпілий, повідомляв тому усі номери та цифри, що приходили у смс-повідомленнях та за декілька операцій перевів усі кошти з картки аферистам. Зловмисники виманили у тернополянина 27 тисяч гривень. За фактом шахрайства відкрито кримінальне провадження.
До слова, у такий же спосіб шахраї зняли з картки  80 тисяч гривень у іншого мешканця Тернополя. Чоловіку подзвонив на мобільний невідомий з питанням, чи користується він карткою «Ощадбанку». Почувши відповідь, що чоловік є клієнтом іншого банку, шахрай запевнив потерпілого, що дані установи є фінансовими партнерами і продовжив шахрайську схему зі змінами паролів. Чоловік у декілька заходів перевів на інтернет-гаманець зловмисників майже 80 тисяч гривень. Зрозумів, що потрапив у шахрайську пастку, лише коли отримав см-повідомлення про успішне переведення коштів.
Аби не потрапити в шахрайські пастки, слід не довіряти незнайомцям конфіденційну інформацію. Вкотре нагадуємо, жоден банківський працівник не телефонує до клієнтів з запитами про захисні коди, номери банківських карток, тощо. Шахраї можуть мати дані на клієнтів банку, і навіть повідомляти номери карток, чи вказати інші дані, однак слід добре пам’ятати – будь-які операції  працівники фінансових установ здійснюють тільки  у відділеннях банку.
Будьте пильними, завжди перевіряйте інформацію самостійно, зателефонувавши до банку!
Джерело: www.0352.ua