Повідомити новину

Поширити:

Напевно кожен із нас у дитинстві чи юності мріяв перенестись в таємничу, овіяну легендами, ПОХУ СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ.

Зараз така можливість з’явилася для школярів нашого міста, адже спеціально для них наукові співробітники відділу стародавньої історії ТОКМ розробили захід «Подорож у Середньовіччя». Першими на нього завітали учні 5 класу Тернопільської ЗОШ № 4.

Дійство розпочалося із загальної характеристики даного історичного періоду: середини ХІІІ століття, коли територія сучасної Тернопільщини входила у склад Галицько-Волинської держави, якою управляв перший визнаний в Європі король Данило Романович.

Наступним етапом заходу була цікава розповідь про лицарів та відео трансляція фільмів з епізодами лицарських турнірів. Уявити, як вони виглядали в обладунках також можна було за допомогою експрес-виставки «Воїни в часи Середньовіччя».

А кульмінацією став сучасний лицарський поєдинок, учасниками якого були наші гості-п’ятикласники. Він відбувався у вигляді різноманітних конкурсів.
Перший мав назву «Влучні стрільці». Сидячи на стільці, як на коні, школярам потрібно було закинути якнайбільше горішків у відерце.
Наступним завданням для учнів було відгадати скільки є горішків у торбинці на дотик.
Третій конкурс «Чорна скринька» – перевірка на кмітливість. Учасникам було необхідно за описом назвати предмет, який захований у чорній скриньці.
Останнім проводився конкурс під назвою «Найспритніша дама». Ми запропонували дівчаткам швидко пришити гудзик, заодно продемонструвавши своє вміння виходити з непередбачуваної ситуації. Журі, в особі класного керівника 5-Б класу Ірини Олександрівни, оцінювала наших учасниць на вправність та швидкість виконання завдання.

А завершилась музейна чарівна мандрівка у Середньовіччя загальною посвятою всіх хлопчиків у лицарі. Захід організували і провели наукові співробітники відділу стародавньої історії Оксана Зборівська та Віра Шумська, які сподіваються, що отримані у музеї враження надихнуть учнів до кращого вивчення шкільного курсу історії та розширять їхній кругозір.

Оксана Зборівська, старший науковий співробітник відділу стародавньої історії.

Екскурсію можна замовити за телефоном
0352 25 14 59