Триває кампанія зі збору насіння жолудя

Про запаси посівного матеріалу твердолистяних порід для майбутньої лісокультурної кампанії завчасно дбають у державному підприємстві «Тернопільське лісове господарство».

За словами лісничого Мшанецького лісництва Ігоря Гуменюка, заготівля розпочалася швидше, ніж зазвичай. Завдяки сприятливим погодним умовам урожайність жолудя оцінена, як добра. До збору врожаю залучають учнів шкільних лісництв. Тільки в Мшанецькому лісництві заготовлять 1500 кг жолудя дуба звичайного та 200 кг насіння дуба червоного.

«Жолуді – дорогоцінний посадковий матеріал, який необхідний для відновлення дібров на території державного лісового фонду. Основною ж умовою зберігання жолудів є збереження високого вмісту в них вологи. Висівати жолуді найліпше навесні, це пов’язано з найбільшим зволоженням ґрунту. У разі висівання жолудів восени, необхідно вжити заходів із захисту насіння від гризунів, вимерзання і пошкодження молодих сходів заморозками навесні. При вирощуванні сіянців дуба важливим є своєчасна боротьба з бур’янами та борошнистою росою. Приживлюваність лісових культур дуба звичайного, створених методом посіву жолудя, – майже 80%. Зазвичай сіянці дуба досягають стандартних розмірів в однорічному віці. Після цього їх можна висаджувати у відкриту площину», – розповів лісничий Микулинецького лісництва ДП «Тернопільський лісгосп» Олег Кільчицький.

Під його керівництвом зібрано 1500 кг насіння дуба звичайного та 400 кг дуба червоного.

Загалом у лісгоспі планують зібрати 10,6 тонн насіння дуба звичайного та 2,1 тонни дуба червоного.

Прес-служба ДП «Тернопільський лісгосп»

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*