gazpostach

Триває реформа в підрозділах Міністерства юстиції України2308З 1 вересня 2016 року в 14 районах Тернопільської області (окрім м. Тернополя, м. Кременця та м. Чорткова, де функціонують місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги) розпочнуть свою роботу бюро безоплатної правової допомоги як структурні підрозділи вказаних місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

 

Бюро правової допомоги розпочнуть свою роботу на матеріально-технічній базі ліквідованих районних управлінь юстиції у відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України №99 від 11.02.2016 року “ Про реформування територіальних органів Міністерства юстиції та розвиток системи надання безоплатної правової допомоги”.

 

У новостворених бюро правової допомоги громадяни зможуть отримати безоплатні правові консультації, а у випадку, коли особи-заявники підпадатимуть під пільгові категорії громадян, визначені ст. 14 закону України “Про безоплатну правову допомогу” (мова іде про малозабезпечених; інвалідів; дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування; біженців; ветеранів війни; учасників АТО; жертв нацистських переслідувань; реабілітованих; обмежено дієздатних, недієздатних, застосування примусової психіатричної допомоги; та інші особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) — будуть надаватися професійні адвокати, робота яким оплачуватиметься за рахунок бюджетних коштів, тобто дані категорії громадян користуватимуться послугами адвокатів від системи безоплатної правової допомоги на безоплатній основі.

 

Окрім вказаних послуг, громадяни зможуть отримати у бюро правової допомоги доступ до електронних сервісів Мін’юсту (витяги з реєстрів власників нерухомого майна та ін.), а також подати необхідні документи для державної реєстрації громадських формувань, об’єднань (політичних партій).

 

Діана БАЗАН

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*