02.04.2023 03:39

Повідомити про новину

Поширити:

Українці, які живуть в Польщі більше, ніж 183 дні, мають сплачувати в країні податок з українських доходів. Це стосується людей, які працюють за трудовим договором.

Про це пише Офіс ефективного регулювання BRDO.

Хто має сплачувати податок в Польщі

Станом на серпень 2022 року понад 1 мільйон 320 тисяч українців отримали PESEL в Польщі. Частина з цих людей продовжує сплачувати податки в Україні.

Мінфін Польщі заяляє, що українці, які продовжують працювати віддалено з Польщі за українськими контрактами, мають платити податку країні, у якій живуть. Оподатковувати будуть всі доходи за роботу на території Польщі, включно з отриманими до перевищення порогу 183 днів перебування в країні.

Раніше було дозволено платити податки в Україні, якщо платники бачили її центром своїх інтересів. Нововведення стосується людей, які працюють в Україні за трудовим договором. Інформації щодо ФОПів ще немає.

Що радять експерти

Експерти Офісу ефективного регулювання BRDO радять звернутись до податкових консультантів і детально проаналізувати свій конкретний випадок.

Адвокат Павло Ходаковський радить українцям, які отримали тимчасовий захист у країнах із фіскальною системою, добиватися уникнення подвійного оподаткування:

  • через суд,
  • узгодження на рівні Міністерства фінансів України і країни перебування конкретного алгоритму дій щодо переселенців.