24.02.2024 01:09

Повідомити про новину

Поширити:

2221Близько 200 осіб, більшість із яких тернополяни, що працюють у сусідній державі, протестували під стінами приміщення Генерального консульства Республіки Польща у Луцьку. Вони вимагали впорядкувати чергу, або зробити її «живою».
Як повідомляє інформаційне агентство «Волинські новини», на думку наших земляків, система пропускних талончиків не в змозі прийняти всіх охочих, які подали документи на візу та оплатили послуги консульства. Нагадаємо, від 25 вересня 2013 року Міністерство закордонних справ Польщі віднесло Тернопіль до консульського округу з центром у Луцьку. Тут тернополяни й повинні вирішувати усі питання, пов’язані з легалізацією, візами.
Активісти своє обурення пояснюють тим, що проблему можна було б вирішити, якби після сплати візових послуг на квитанції вказували дату прийому документів. З їхніх слів, сьогодні гроші за послуги вони сплачують, а черга стоїть.
Протестувальники кажуть, що у Львові немає проблем з чергами і електронною реєстрацією. Але вони змушені відкривати візи у Луцьку. А тут багато проблем: то сайт консульства не працює, то відповіді щодо поданих документів немає, то запрошення від роботодавців прострочуються… А люди місяцями не можуть повернутися на роботу в Польщі.
Протестувальники оточили Генконсульство, не пропускаючи інших людей до приміщення. Активісти вимагали розмови з консулом. Врешті, ворота консульства відчинили, і людей пустили на територію установи. Працівники консульства запрошують по 10 людей для оформлення документів. Присутні кажуть, що не підуть від консульства доти, доки їх усіх не приймуть.