07.02.2023 09:59

Повідомити про новину

Поширити:

2221Близько 200 осіб, більшість із яких тернополяни, що працюють у сусідній державі, протестували під стінами приміщення Генерального консульства Республіки Польща у Луцьку. Вони вимагали впорядкувати чергу, або зробити її «живою».
Як повідомляє інформаційне агентство «Волинські новини», на думку наших земляків, система пропускних талончиків не в змозі прийняти всіх охочих, які подали документи на візу та оплатили послуги консульства. Нагадаємо, від 25 вересня 2013 року Міністерство закордонних справ Польщі віднесло Тернопіль до консульського округу з центром у Луцьку. Тут тернополяни й повинні вирішувати усі питання, пов’язані з легалізацією, візами.
Активісти своє обурення пояснюють тим, що проблему можна було б вирішити, якби після сплати візових послуг на квитанції вказували дату прийому документів. З їхніх слів, сьогодні гроші за послуги вони сплачують, а черга стоїть.
Протестувальники кажуть, що у Львові немає проблем з чергами і електронною реєстрацією. Але вони змушені відкривати візи у Луцьку. А тут багато проблем: то сайт консульства не працює, то відповіді щодо поданих документів немає, то запрошення від роботодавців прострочуються… А люди місяцями не можуть повернутися на роботу в Польщі.
Протестувальники оточили Генконсульство, не пропускаючи інших людей до приміщення. Активісти вимагали розмови з консулом. Врешті, ворота консульства відчинили, і людей пустили на територію установи. Працівники консульства запрошують по 10 людей для оформлення документів. Присутні кажуть, що не підуть від консульства доти, доки їх усіх не приймуть.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.