gazpostach

Тернопіль три дні фестивал«Ї»в1В обласному центрі відбулася одна з найбільших мистецьких подій України – фестиваль «Ї».

Три дні поспіль учасники заходу слухали поезію, музику, дивилися кіно, брали участь у літературних і культурних дискусіях. Як зазначають організатори, цьогоріч «Ї» можна з упевненістю назвати міжнародним фестивалем. Адже репрезентували свої твори, книги, кінострічки митці з Польщі, Білорусі, Латвії, Литви.

«Гасло фестивалю: «Слухай, дивись, говори». Його мета – популяризація сучасного українського мистецтва серед молоді, тернополян і гостей міста», – розповів один із організаторів фестивалю Василь Томчишин.

Мистецький фестиваль «Ї» об’єднав різні покоління і репрезентував сучасний стиль української літератури. Українські письменники представили нові книги. Це – проза й поезія. У них відображені різні часові виміри української дійсності – від 17 століття до нинішніх днів.

«Серед «літературних родзинок» фестивалю – презентація семи книжкових новинок за участю авторів. Гості фестивалю мали змогу познайомитися з видавцем Іваном Малковичем, письменником Юрієм Винничуком, побувати на презентації-дискусії з Василем Шкляром, Тарасом Прохаськом, Юрієм Іздриком», – продовжив Василь Томчишин.

Під час фестивалю перетворилися на письменників навіть співаки. Наприклад, фронтмен гурту «ТНМК» Фоззі спробував себе у ролі казкаря.

«Казка «Гупало Василь» про українського супергероя створена не для дітей, які очікують наприкінці історії розповідь про щасливе кохання. Дорослі зрозуміють, у чому правда, хоч я не проти, щоб і малеча спробувала збагнути зміст», – зауважив під час презентації майбутньої книжки Фоззі.

Гості фестивалю драйвували під виступи відомих гуртів і насолоджувалися роботами фотомитців.

Завершився фестиваль виступом відомого рок-гурту  Kozak System, який «підірвав» залу тернопільського драмтеатру вибуховою силою.

Наталя ЛУКІВ

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*