02.03.2024 08:43

Повідомити про новину

Поширити:

1В обласному центрі відбулася одна з найбільших мистецьких подій України – фестиваль «Ї».
Три дні поспіль учасники заходу слухали поезію, музику, дивилися кіно, брали участь у літературних і культурних дискусіях. Як зазначають організатори, цьогоріч «Ї» можна з упевненістю назвати міжнародним фестивалем. Адже репрезентували свої твори, книги, кінострічки митці з Польщі, Білорусі, Латвії, Литви.
«Гасло фестивалю: «Слухай, дивись, говори». Його мета – популяризація сучасного українського мистецтва серед молоді, тернополян і гостей міста», – розповів один із організаторів фестивалю Василь Томчишин.
Мистецький фестиваль «Ї» об’єднав різні покоління і репрезентував сучасний стиль української літератури. Українські письменники представили нові книги. Це – проза й поезія. У них відображені різні часові виміри української дійсності – від 17 століття до нинішніх днів.
«Серед «літературних родзинок» фестивалю – презентація семи книжкових новинок за участю авторів. Гості фестивалю мали змогу познайомитися з видавцем Іваном Малковичем, письменником Юрієм Винничуком, побувати на презентації-дискусії з Василем Шкляром, Тарасом Прохаськом, Юрієм Іздриком», – продовжив Василь Томчишин.
Під час фестивалю перетворилися на письменників навіть співаки. Наприклад, фронтмен гурту «ТНМК» Фоззі спробував себе у ролі казкаря.
«Казка «Гупало Василь» про українського супергероя створена не для дітей, які очікують наприкінці історії розповідь про щасливе кохання. Дорослі зрозуміють, у чому правда, хоч я не проти, щоб і малеча спробувала збагнути зміст», – зауважив під час презентації майбутньої книжки Фоззі.
Гості фестивалю драйвували під виступи відомих гуртів і насолоджувалися роботами фотомитців.
Завершився фестиваль виступом відомого рок-гурту  Kozak System, який «підірвав» залу тернопільського драмтеатру вибуховою силою.
Наталя ЛУКІВ