Повідомити новину

Поширити:

Для кого є вагомішим проведення акції «Майбутнє лісу у твоїх руках»?
У Підлісецькому лісництві державного підприємства «Кременецьке лісове господарство» переважає соснове господарство, відтак щороку тут найбільше створюють лісокультур сосни звичайної.
13 квітня на лісовій ділянці Підлісецького лісництва, площею 2,4 гектара, у рамках акції Держлісагентства «Майбутнє лісу у твоїх руках» здійснювали лісовідновлення однорічними сіянцями сосни звичайної. Перед посадкою працівники лісництва разом із майстром лісового розсадника Василем Мартинюком старанно обробили кореневу систему сосни вологонакопичувачем. Як зауважив Василь Іванович, це дасть змогу сіянцям адаптуватись до умов зростання на ділянці, а враховуючи те, що цьогорічна весняна температура більш подібна до літньої і вологи недостатньо, коренева система з гідрогелем почуватиметься комфортно. Відтак, однорічка має перспективу прижитися, якщо не стовідсотково, то на 90% гарантовано. Звичайно, якщо посадку здійснять правильно. Долучилися до акції і працівники апарату Тернопільської облдержадміністрації, обласної ради на чолі з їхніми керівниками Степаном Барною й Віктором Овчаруком, а також представники районної влади. Зокрема голова Кременецької райдержадміністрації Володимир Козубський.
«Упевнений, що в результаті проведення таких заходів не лише збільшаться площі лісів, а й підвищиться екологічна свідомість та обізнаність про ліс і лісову галузь, яка може змінити стиль мислення і поведінку кожної людини, – сказав пан Козубський. – У тіні дерев, які ми сьогодні посадили, навряд чи зможемо колись посидіти, адже дерево зростатиме не один рік… Але посадили ми їх для прийдешніх поколінь. Отже – для майбутнього, яке нині – в наших руках».
Також очільник Кременецької РДА висловив вдячність усім за спільну працю, а колективові ДП «Кременецький лісгосп» – за організацію процесу, вирощені сіянці, підготовлену площу й фахові консультації.
До речі, співпраця з представниками обласної влади з лісівниками триває уже не перший рік. Та й спільними зусиллями створено не лише десятки гектарів лісів, а й розроблено Програму розвитку лісового господарства на 2017-2021 роки – головний документ, яким керуватимуться лісівники протягом п’яти літ. Рік, що минув, показав реальну роботу в цьому напрямку, однак всі розуміють, що 13,3 відсотка лісистості не є достатнім показником для Тернопільської області.
«З 3,5 тисячі гектарів земель, визначених лісогосподарськими підприємствами, уже щодо 1,5 тисячі виготовлено правовстановлюючі документи на землю, планується завершити виготовлення речових прав на всі ділянки до кінця поточного року. Ми переконані, що передбачені п’ятирічною Програмою 500 гектарів нових лісів ми зможемо збільшити, як мінімум, удвічі», – наголосив начальник управління Олег Яремко.
Погоджується з головним лісничим області і голова облдержадміністрації Степан Барна.
«Тернопільська область не є надзвичайно лісистою, оскільки ліси займають лише 13% території. Тому нам важливо зробити все, щоб Тернопілля стало зеленим краєм України», – резюмував він. А також зауважив, що сьогодні кожен район має долучитися до озеленення територій та до поліпшення благоустрою.
«Ці однорічні сіянці сосен, які ми спільно висадили на площах Підлісецького лісництва, через кілька десятків років стануть справжнім сосновим лісом, де зможуть відпочивати, збирати гриби, дихати свіжим хвойним повітрям уже наші нащадки.
Наш обов’язок – відновити ліс, примножити його, зробити наш край зеленим. І це, можливо, невеликий за обсягом, але суттєвий внесок у загальну справу, бо тільки спільними зусиллями можна зробити нашу область економічно, екологічно та духовно сильною та привабливою», ­– підсумував голова обласної ради Віктор Овчарук.
Тернопільські лісівники цьогоріч запропонували сільським й селищним радам, об’єднаним територіальним громадам надавати садивний матеріал для заліснення ділянок чи створення парків, скверів, прибережних смуг навколо річок тощо. Також пообіцяли супровід посадки фахівцем.
Мета акції – навчити бути далекоглядним, дбаючи про майбутні покоління. Долучитися до неї можна до 21 квітня – Дня довкілля.
Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ