Повідомити новину

Поширити:

Щодня тисячі користувачів шукають на інтернет-сторінках перелік симптомів, намагаючись діагностувати в себе якесь захворювання, а також хочуть дізнатися, як  лікуватися, адже сприймають Google як істину останньої інстанції.
Безліч користувачів публікують власні історії лікування й одужання, лікарі дають поради, а сайти, підлаштовуючись до запитів користувачів, пишуть тисячі статей з переліком симптомів тих чи інших хвороб та способів їх лікування. Слід зазначити, що симптоми різних хвороб можуть бути однаковими, а  ліки в деяких випадках допоможуть, а в інших можуть спричинити побічні негативні реакції.
Отже, такий пошук здебільшого не допомагає покращити здоров’я і навіть може суттєво нашкодити, вважають фахівці. Відтак не слід займатися самолікуванням, користуючись порадами з мережі.
Тенденція систематично шукати все про здоров’я в Інтернеті знецінює роботу лікарів і часто може нашкодити хворому.
Окрема категорія — ті, хто повірив у нібито ефективність ліків, бо їм реклама пообіцяла «зцілення» або принаймні якесь покращення. Тоді вони починають пити ці препарати або вимагають від лікаря виписати їх, якщо їх можна придбати лише за рецептами.
Нерідко, начитавшись різних публікацій в Інтернеті, людина йде на дороговартісну магнітно-резонансну або комп’ютерну томографію, навіть якщо без них можна обійтися. Відтак пацієнт робить гірше собі, чим, не усвідомлюючи, призводить до додаткового навантаження на системи організму. Трапляються випадки, коли після невдалих спроб самолікування до служби екстреної медичної допомоги звертаються, коли вже є загрози життю. Доволі поширеним явищем є звернення до лікарів або «швидкої» за наявності будь-яких незначних скарг, які, на думку пацієнта (або за даними Google), є проявами дуже тяжкої хвороби, яка потребує негайної медичної допомоги. Такі люди відволікають медиків від тих випадків, де дійсно під питанням життя інших пацієнтів. Людина має чітко усвідомлювати рівень персональної відповідальності, займаючись самодіагностикою.
Як не дивно, але доволі часто гугл-пацієнтами є й лікарі.
Утім, звертатись до пошуковика — не завжди погано. Нема проблеми в тому, що пацієнт шукає в Інтернеті, наприклад, втрачену інструкцію до препарату, якого призначив лікар. Також доволі часто люди цікавляться найближчими аптеками та порівнюють ціни в різних аптечних закладах онлайн.
У будь-якому разі, знайдену в Інтернеті інформацію треба не сприймати відразу на віру, а піддавати її аналізу, радитися з лікарем. Якщо треба — з кількома фахівцями.
Треба також розуміти різницю між сайтами-смітниками та надійними ресурсами про здоров’я.