До Шумського відділення поліції звернувся 50-річний житель села Залужжя і
повідомив про те, що став жертвою шахраїв. Чоловік перечислив на два банківські карткові рахунки майже двадцять тисяч гривень. Гроші мали стати гарантією непритягнення до відповідальності його племінника, який начебто скоїв дорожньо-транспортну пригоду. Як з’ясувалося згодом, племінник в аварію не потрапляв, а частина грошей стала власністю пройдисвітів.
Зі слів потерпілого, близько восьмої ранку на його мобільний зателефонував невідомий і ошелешив новиною про аварію. Переконував, що молодого чоловіка затримала поліція, тому гроші потрібні негайно.
Через півтори години родич перерахував п’ятнадцять тисяч гривень на картковий рахунок. Проте зловмисник запевнив, що цієї суми замало, тому на інший рахунок треба перечислити ще п’ять тисяч. Шумчанин виконав і цю умову.
Правоохоронці встановили, що обидва карткові рахунки належать жителям Чернівецької області. З одного, куди було перечислень майже п’ятнадцять тисяч гривень, зловмисники грошей не зняли, бо картка заблокована банком, а от майже п’ять тисяч гривень у Чернівцях зняла невідома жінка. Поліцейські працюють над розкриттям злочину, а жителів краю вкотре застерігають буди пильними та уважними.
Як повідомили у секторі комунікації Головного управління Національної поліції в області, з листопада минулого року в області зареєстровано три шахрайства такого гатунку. Люди стали безпечнішими і не довіряють телефонним дзвінкам від невідомих. Якщо раніше пройдисвіти «атакували» переважно жителів обласного центру, приміських населених пунктів, то тепер свої шахрайські схеми випробовують на мешканцях віддалених сіл.