Повідомити новину

Поширити:

В Тернопільській області триває посівна кампанія 2023. Наразі аграрії засіяли вже понад 372 тис. гектарів орних земель.

Значна частина насіння вже в ріллі. Великі сільгоспвиробники та фермери уже практично завершують цьогорічну весняно-посівну кампанію, городники, дачники також активно взялися до праці – садять картоплю, сіють овочі.

Через погодні аномалії, що супроводжуються дощами,  вітрами, холодними днями, аж до нічних заморозків, відчувається деяка тривога у тих, хто закладає майбутній врожай.

За словами директора  департаменту агропромислового розвитку обласної військової адміністрації Володимира Стахіва, на Тернопільщині у всіх категоріях господарств ярі культури посіяно на 372 тис.га (63%) площ, ярі зернові та зернобобові – на  141 тис.га (61%), ранні зернові (без гречки та кукурудзи) –  на 97 тис.га (96%) площ.   Під ранніми зерновими (пшениця, ячмінь овес, горох) зайнято понад 100 процентів землі. Цукрові буряки висіяно також на ста  відсотках від запланованих площ посіву під цю культуру.

Кукурудза на зерно зайняла 44 тис.га (36 %), соя – 16 тис.га (15%), соняшник – 115 тис.га (95 %), картопля – 44 тис га (82 %), овочі – 8 тис.га (73 %).  Також ще треба посіяти гречку, бобові культури, яким необхідні більш високі денні та нічні температури.