Повідомити новину

Поширити:

Учетверте в турецькому місті Анталія організували великий фестиваль-ярмарок «Yöreler Renkler Festivali» («Барви районів»). Це – масштабний захід, де презентують культуру як турків, так і національних меншин, що проживають у цій країні.
Владні органи подбали не лише про сцену, а й безкоштовне облаштування численних павільйонів для національних товариств. Кожна з громад могла продавати в цих ятках розмаїтий національний крам. Громада наших співвітчизників «Українська родина», яку очолює Віта Михайлова, теж відкрила своє торгівельне представництво. Українські господині спекли коровай, торти, інші смаколики. Власноруч виготовили й барвисті віночки, ляльки-мотанки, різні прикраси, навіть мило на українську тематику, вишили рушники, вишиванки тощо. Торгували з доброчинною метою, бо вже упродовж року проводять різні заходи, аби зібрати кошти на лікування хлопчика з України Владислава Вороб’я. В анталійській клініці «Медікал Парк» йому зробили трансплантацію кісткового мозку й наразі він проходить тривалу реабілітацію.
Примітно, що у фестивальні дні ГО «Українська родина» отримала подарунок від муніципалітету району Муратпаша в Анталії – простору кімнату. За словами Віти Михайлової, в новій будівлі, створеній для представництв національних громад, також є конференц-зала, велика сцена, дитяча кімната, спортивний салон та інші зручні й необхідні приміщення.
За словами Надзвичайного та Повноважного Посла України в Туреччині, уродженця Тернопільщини Андрія Сабіги, останніми роками відчувається згуртування української громади. Тут створили додатково три суботні школи, одинадцять українських громад у місцях компактного проживання співвітчизників на теренах дружньої нам держави. Нині офіційно в Туреччині мешкають 35 тисяч українців. З них в Анталії – майже 5 тисяч.
– Дуже тішуся, що в Анталії упродовж двох останніх тижнів відбувалася низка українських заходів. Тут присутня Україна, вона тут звучить-лунає в усіх її проявах: від народного мистецтва – до сучасних перформансів, – зазначив Андрій Сабіга.
Узагалі ж «Yöreler Renkler Festivali» тривав шість днів. Завершував його великий концерт, який організувала громадська організація  «Українська родина». Виступити на ньому співвітчизники з Анталії запросили й гурт «Пшеничне перевесло» з Тернополя. Було приємно, коли після виступу українці, які мешкають у Туреччині, підходили та розчулено дякували за пісні, просили сфотографуватися разом.
Мелодійність, жартівливість, танцювальну ритміку українських пісень, що виконував гурт «Пшеничне перевесло», одразу ж вразили й координатора фестивалю під назвою «Dünya Kardeşlik Festivali» («Світ братерства») Хатідже Бозкурт. Вона й не зчулася, як пішла у танок разом з виконавцями. І це було так природно, так вдало й довершено, що здавалося, цей танець українці репетирували з Хатідже Бозкурт та головою ГО «Українська родина» Вітою Михайловою годинами.
Зрештою, атмосфера доброзичливості, зворушливості, життєрадісності панувала під час усього фестивалю, в якому взяли участь колективи і виконавці з 40 країн світу.
Микола ШОТ      
 
На світлинах:
PP Antalia 1  – Тернопільський гурт «Пшеничне перевесло» та голова «Української родини» в Анталії Віта Михайлова;
PP Antalia 2 –  Учасниці гурту «Пшеничне перевесло» Людмила Червінська, Галина Шот, Євгенія Семчишин;
PP Antalia 3  – Учасники «Пшеничного перевесла» Марія Яковенко та Ігор Рибка;
PP Antalia 4  – Хатідже Бозкурт й учасниця «Пшеничного перевесла» Галина Шот;
PP Antalia 5  – З короваєм на вишитому рушникові зустрічала гостей «Українська родина»;
PP Antalia 6  – Учасники «Української родини» та «Пшеничного перевесла» з Надзвичайний та Повноважним Послом України в Туреччині Андрієм Сибігою.
Фото автора