Минулий тиждень був жнивним для клубної футбольної Європи. Спочатку іспанська «Севілья» у фіналі Ліги Європи перемогла міланський «Інтер» – 3:2. А в неділю у головному поєдинку Ліги чемпіонів зійшлися найкращі команди Франції та Німеччини і мюнхенська «Баварія» мінімально переграла паризький ПСЖ – 1:0.
«Севілья» ушосте виграла Лігу Європи
Іспанський клуб ушосте виграв другий за значенням трофей у європейському клубному футболі. Матч розпочався невдало для андалузького клубу: захисник Дієго Карлос сфолив на нападнику «Інтера» Ромелу Лукаку в штрафному майданчику і сам бельгієць вже на 5 хвилині з пенальті відкрив рахунок.
Утім, завдяки двом голам Люка де Йонга на 12 та 33 хвилинах «Севілья» вийшла вперед – 2:1. Але вже за три хвилини уругвайський захисник міланського клубу Дієго Годін теж ударом головою зрівняв ситуацію.
Другий тайм пройшов дещо спокійніше, без значної кількості гострих моментів. Вирішальним став гол, до якого знову виявилися причетними Дієго Карлос та Ромелу Лукаку. Захисник «Севільї» на 74-й хвилині красиво пробивав у падінні через себе, м’яч влучив у ногу Лукаку та зрикошетив у ворота «Інтера».
Ця перемога стала для іспанського клубу шостою у Лізі Європи (з урахуванням Кубка УЄФА, на зміну якому Ліга Європи прийшла з сезону 2009/10 років), що є рекордним показником. «Севілья» здіймала другий за значенням трофей у європейському клубному футболі також у 2006, 2007, 2014, 2015 та 2016 роках.
Нагадаємо, у фіналі в 2015 році іспанці перемогли український «Дніпро». А цьогоріч до півфіналу Ліги Європи пробився донецький «Шахтар», який у матчі за вихід до фіналу поступився «Інтеру» з рахунком 0:5.
Унікальне досягнення і в Лізі чемпіонів
Перемога мюнхенської «Баварії» у Лізі чемпіонів стала по-справжньому історичною. Команда здобула трофей, вигравши в кожному з матчів турніру. Мюнхенці набрали 18 очок у групі «B» з різницею забитих і пропущених м’ячів 24:5. У плей-офф підопічні Ганса-Дітера Фліка двічі розбили «Челсі» (3:0 та 4:1), знищили «Барселону» (8:2) та перемогли Ліон (3:0).
Завдяки перемозі в Лізі чемпіонів, мюнхенці змогли оформити требл – другий у своїй історії. «Баварія» уже вшосте виграла Лігу чемпіонів, у той час як для ПСЖ це був перший фінал найпрестижнішого Єврокубка. Жодна з команд не поступалася в активності, однак довести атаки до логічного завершення не вдавалося. На останніх хвилинах першого тайму «Баварія» претендувала на пенальті, коли Коман проскочив Керера. Арбітр проігнорував епізод.
Другий тайм розпочався за тим же сценарієм, але «Баварія» активізувала свою присутність на полі та затискала суперника на його половині. Одна з атак мюнхенців стала результативною. Кімміх вирізав класну подачу на дальню стійку і Коман забив рідній команді… Так-так, Кінгслі Коман є вихованцем ПСЖ і свого часу він безкоштовно втік з клубу, бо там йому не знайшлося ігрового часу за спинами зірок. «Втікач» відімстив потужно, позбавивши рідну команду почесного трофею.
«Баварія» ж у Лісабоні хоч не показала свій максимум в жодному з трьох матчів, але все одно виглядала найсильнішою командою Ліги чемпіонів. Гансі Флік лише у листопаді очолив команду та дуже швидко перетворив її на монстра. Мюнхенці виграли 25 з 26 матчів у всіх турнірах у 2020-му, а в цій Лізі чемпіонів забивала в середньому 4 голи за гру.