Повідомити новину

Поширити:

22 березня відбулося продовження другого пленарного засідання п’ятої сесії Тернопільської обласної ради. Депутати встигли розглянути більше 60-ти питань порядку денного.

Основні пункти стосувалися звернень Тернопільської обласної ради, розглянули також затвердження статутів комунальних закладів щодо передачі майна та низку інших важливих питань, які стосуються життєдіяльності краю.

Звільнення Тернопільської області від агентури кремля

«Ключовими питаннями продовження другого пленарного засідання п’ятої сесії Тернопільської обласної ради залишаються пункти щодо звільнення Тернопільської області від агентури кремля – московського патріархату. Депутати ухвалили звернення про електронну петицію «Щодо підтримки законопроекту про заборону УПЦ МП в Україні»; проголосували звернення депутатів Тернопільської обласної ради до Верховної Ради України, Ради національної безпеки і оборони України, Кабінету Міністрів України про підтримку законопроєкту 7204 про заборону московського патріархату на території України. Це проєкт, який зібрав на свою підтримку майже 100 тисяч підписів», – розповів голова облради Михайло Головко.

Також підтримали напрацьоване, сформованою на розпорядження пана Головка, робочою групою звернення депутатів Тернопільської обласної ради до Прем’єр-міністра України, Міністерства культури та інформаційної політики України про розірвання договору «Про безоплатне користування Свято-Успенською Почаївською лаврою – комплексом споруд Почаївської лаври – пам’ятками архітектури, що є державною власністю і належать до сфери управління Держбуду України», укладеного 12 грудня 2003 року між Державним комітетом України з будівництва та архітектури та Свято-Успенською лаврою Української Православної Церкви до 2052 року.

Окрім того, депутати звернулися до правоохоронних органів з фактами порушень щодо використання землі та до Уряду з вимогою звільнити міністра юстиції через затягування процесу державної реєстрації громад, які переходять до українських церков.

Вшанування Степана Бандери

«Дякую колегам-депутатам за підтримку ініціативи фракції «ВО Свобода» щодо вшанування на загальнодержавному рівні лідера українських націоналістів, визначного борця за Українську державу, Провідника ОУН Степана Бандери. Проголосували звернення депутатів Тернопільської обласної ради до Президента та Верховної Ради про визначення 1 січня, дня його народження, державним святом в Україні та про повернення Степану Бандері звання Героя України, скасованого президентом-втікачем», – додав очільник краю.

Додамо, що депутати також проголосували звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України про підтримку проєкту Закону України «Про зміни до кодексу законів про працю щодо встановлення українських свят».

Підтримали звернення до Голови Верховної Ради України, народних депутатів України та обласних рад щодо відновлення історичної справедливості та перейменування російської федерації на Московію. Це питання ініційоване депутатом Богданом Бутковським, який сьогодні боронить нашу державу зі зброєю в руках.

«Суспільство, яке не знає власної історії, змушене переживати її знову»

«Низкою звернень порушили питання щодо недопущення вилучення предмета «Історія України» з переліку обов’язкового блоку завдань для вступників у 2023 році удосконаленого національного мультипредметного тесту (НМТ), адже суспільство, яке не знає власної історії, змушене переживати її знову. Особисто мені соромно, що у нас ці предмети вважають необов’язковими. Сподіваюся, новопризначений міністр освіти займе проукраїнську позицію, на противагу своєму попереднику», – наголосив Михайло Йосифович.

Депутати облради підтримали недопущення імплементації положень Стамбульської конвенції, що спрямовують до гендерної рівності одностатевих відносин та щодо агресивного нав’язування українцям гендерної ідеології.

Підняли питання невідкладного повернення у державну власність акцій відкритого акціонерного товариства «Тернопільобленерго» та усіх обленерго в Україні, які на сьогодні перебувають у приватній власності, шляхом націоналізації, проголосувавши звернення депутатів Тернопільської обласної ради до Ради національної безпеки і оборони, Кабінету Міністрів, Міністерства енергетики та Фонду державного майна.

Розглянули низку питань, що стосуються комунальних установ Тернопільської обласної ради, зокрема перейменування Тернопільського обласного комунального дитячого будинку для дітей шкільного віку на Тернопільський обласний комунальний заклад соціальної підтримки та виховання дітей.

Внесли зміни і доповнення до низки обласних програм, зокрема розвитку місцевого самоврядування, функціонування української мови та програми «Ветеран». Зокрема, збільшили розмір виплати упівцям, яких, на жаль, залишається все менше.

Розглянули інформацію директора департаменту освіти і науки Тернопільської обласної військової адміністрації Ольги Хоми щодо стану забезпечення шкільними автобусами закладів загальної середньої освіти Тернопільської області та підвезення дітей до місць навчання.

Також депутати проголосували за проголошення 2023-го Роком Любомира Гузара та Наукового товариства ім. Т. Шевченка на Тернопільщині.

«Дякую колегам за плідну та насичену роботу. Сподіваюся, найближчим часом зберемося, щоб продовжити п’яту сесію, і розглянемо усі питання, які сьогодні залишилися поза увагою», – сказав на завершення голова облради Михайло Головко.