Повідомити новину

Поширити:

119За допомогою мережі Інтернет підприємець з Плебанівки Теребовлянського району хотів придбати велику партію пального, але потрапив на гачок до шахраїв. Гроші заплатив, а пального не отримав. У результаті залишився без значної суми грошей.

 
До теребовлянських поліцейських із заявою звернувся потерпілий підприємець і заявив, що житель міста Вознесенськ Миколаївської області, котрий назвався Денисом Водяковичем, шахрайським шляхом заволодів його грошима. Чоловік видав себе за продавця дизпалива і спілкування з ним відбувалося виключно у телефонному режимі.
Як з’ясували правоохоронці, продаж дизпалива насправді мав відбутися, навіть фура з пальним прибула до Плебанівки з Києва. Щоправда, продавцем був зовсім не житель Вознесенська, а столичне підприємство. Проте ні покупець, ні справжній продавець про існування один одного не знали.
Отже, все відбувалося за схемою: «продай чуже – отримай гроші». Зловмисник, знайшовши на сайті оголошень бажаючих купити пальне і продати його, став вести перемовини. Продавцю представився покупцем і навпаки.
Ретельно спланована шахрайська схема не дала збою: шахраю вдалося переконати столичного підприємця везти товар на Теребовлянщину, а жителя Плебанівки – перерахувати гроші. Щоправда, останні надійшли не на рахунок київського підприємства, а на особистий рахунок пройдисвіта.
Тому продавець пального, не отримавши грошей, розвернув фуру з чотирнадцятьма тоннами дизелю на Київ, а теребовлянський підприємець залишився ні з чим.
Розпочато кримінальне провадження за частиною другою статті 190 Кримінального кодексу України. Поліцейські проводять слідчо-оперативні заходи з метою встановити та затримати особу підозрюваного, повідомили у секторі комунікацій Тернопільського обласного управління Нацполіції.