31.05.2023 23:17

Повідомити про новину

Поширити:

3 травня у виставковому залі Тернопільського обласного художнього музею відбулася презентація персональної виставки малюнків учня Тернопільської художньої школи ім. Михайла Бойчука – Олександра Багана.

Олександру – 11 років, він учень талановитого педагога, заслуженого художника України Миколи Дмітруха.

В експозиції виставки представлено 63 твори, в яких віддзеркалюється внутрішній світ юного художника. У ньому квітнуть сади, живуть звірі і птахи, казкові герої, злітають літаки і космічні кораблі. Але у цьому світі є війна, яка, на жаль, увійшла в життя кожного українця, і є віра в перемогу. На одному з малюнків, де зображено двобій українців із ворогом, дитячою рукою виведено гасло «Борітеся – поборете!»

У творчості Олександра відчувається вроджений талант до малювання, він вільно працює на великих форматах, сміливо будує композицію, шукає цікаві поєднання кольорів.

Як розповів юний художник, картини він малює після занять у школі. На одну роботу витрачає від одного до чотирьох днів, найбільше часу забирають роздуми над втіленням нового витвору.

Олександра Багана з персональною виставкою привітали директор департаменту культури і туризму ТОВА Світлана Байталюк, директор Тернопільської художньої школи імені Михайла Бойчука Сергій Музика, мистецтвознавиця, начальник відділу культури, охорони культурної спадщини департаменту культури і туризму ТОВА Наталія Собкович, заслужений художник України Микола Дмітрух.

Олександр Баган лише починає торувати свою стежину у світі сучасного мистецтва. На цьому шляху він вже зустрів людей, які підтримують і допомагають йому у становленні творчої особистості. Бажаємо Олександру стати справжнім великим майстром, яким в майбутньому пишатиметься вільна Україна!

Виставка малюнків триватиме у Художньому музеї до 16 травня.

Фото: Наталія Огінська

Автор: Ольга ВАВРИК, заступник директора ТОХМ

Теги: Олександр Баган

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.