Повідомити новину

Поширити:

Маркування продукції медичного призначення – важливий складник її виробництва та імпорту. Виробники медичного обладнання та лікарських препаратів, інструментарію мають гарантувати не лише їхню якість, точність і стерильність, але і відповідне маркування. Вітчизняне законодавство забороняє реалізацію медичної продукції без якісного пакування та маркування аж до зупинки митного оформлення та дії свідоцтва про державну реєстрацію. На допомогу приходять компанії, які надають інноваційне технологічне обладнання, що забезпечує безперебійне нанесення друкованої інформації на медичні вироби.

Для чого потрібне маркування медичних виробів

Нанесення на пакування друкованої інформації досягає декількох цілей:

 1. Ідентифікація продукту, що допомагає однозначно визначити конкретний медичний виріб серед інших товарів.
 2. Інформування про безпечне використання продукції, інструктування про застосування, попередження про можливі ризики та побічні ефекти.
 3. Відстеження та управління якістю. Наявність серійних номерів, дати виробництва, терміну придатності та іншої інформації допомагає відстежувати логістику виробів, оптимізувати складський облік, своєчасно відкликати продукт за наявності дефектів.
 4. Відповідність продукції медичним стандартам якості та безпеки, регулятивним вимогам.
 5. Інформування про виробника.

На відміну від маркування медичного обладнання, нанесення друкованої інформації на лікарські препарати вимагає обов’язкового погодження під час їх реєстрації. Друкована інформація може перебувати на пакуванні, знаходитися в інструкції або наноситися безпосередньо на медичний виріб. Фарба для друку має бути незмивною, забезпечувати чітке нанесення відомостей, їх просте зчитування, а сам друк – захищеним від будь-яких зовнішніх впливів, таких як стирання, вигоряння, вимокання.

Яка інформація підлягає маркуванню

На пакуванні будь-якого медичного виробу має бути нанесена така інформація:

 • назва продукту і виробника, його адреса та контактні дані;
 • дата виготовлення, термін придатності, умови зберігання;
 • інструкція з застосування, зокрема дозування, спосіб використання, застереження;
 • склад і хімічні властивості (для лікарських препаратів), активні інгредієнти та їх концентрація;
 • серійний номер і партія товару для контролю його ідентичності та якості;
 • інформація про можливі ризики, побічні ефекти або заходи безпеки під час використання виробу;
 • відомості та сертифікації.

За допомогою маркування верифікується не тільки оригінальність товару, але й простежується весь шлях від випуску з конвеєра до продажу кінцевому споживачеві. Замість друку великого обсягу інформації на пакуванні або етикетці медичних виробів та її перекладу різними мовами використовуються графічні символи, що відображають кінцеві терміни, умови зберігання та застосування, код партії, серійний номер, дата видачі реєстраційного свідоцтва в Україні, метод деконтамінації, інші відомості.

Види принтерів для нанесення відомостей і штрихкодів на товари

Для забезпечення безперебійної роботи виробничої лінії кожному виробнику потрібне швидке і якісне маркування медичної продукції, яку можна замовити або придбати якісне друкарське обладнання з метою довгострокового вирішення цього завдання. Високоякісний друк забезпечують наступні надійні агрегати:

 • краплеструменеві моделі, що мають зрозумілий інтерфейс, адаптовані під агресивні умови експлуатації;
 • термотрансферні принтери, котрі працюють на гнучкому пакуванні та плівці;
 • термоструменеві пристрої, які відрізняються швидкістю друку, її якістю;
 • лазерні системи, що виконують маркування будь-якої складності.

Маркування медичних виробів за допомогою принтерів бренду Domino https://domino-kiev.com.ua/productions/medichni-virobi-ta-materiali/products забезпечує не тільки якісний друк, але й гарантує двадцятирічний термін їх експлуатації.

Теги: медицина