Повідомити новину

Поширити:

Триваюча з 2014 року збройна експансія РФ щодо України, регулярні повідомлення про загибель чи поранення наших захисників на лінії зіткнення з ворогом, а також нестабільна соціально-економічна та суспільно-політична ситуація в державі негативним чином впливають на психологічний стан як окремих категорій громадян, так і суспільства в цілому. А певні негативні чинники, в тому числі з ознаками  такого протиправного суспільного явища як тероризм, на підконтрольній українській владі території хоча й не мають системного характеру, однак вносять додатковий негатив у суспільні настрої.
Зокрема, протягом останніх кількох років регулярно фіксувались анонімні повідомлення про закладення вибухових пристроїв в місцях масового скупчення людей, що могло призвести до важких злочинів, відповідальність за які передбачена ст.258 КК України «терористичний акт», яка відноситься до категорії важких злочинів, за вчинення яких передбачено засудження і до довічного ув’язнення. 
На щастя вказані анонімні повідомлення свого підтвердження не знайшли, однак, у зв’язку із проведеними евакуаційними заходами викликали панічні настрої у населення та негативний суспільний резонанс. До слова, протягом 2019 року поліція отримала понад три тисячі повідомлень про замінування майже 100 тисяч різноманітних об’єктів по всій території України і кожне таке повідомлення правоохоронці зобов’язані ретельно перевірити. При цьому залучаються значні людські та технічні ресурси, а також витрачаються чималі кошти з державного бюджету.
Зазначені протиправні дії, що вчиняються певною категорією осіб, здебільшого формують у населення хибну думку про те, що вдаючись до методів терористичного характеру,  можна безкарно досягати своєї мети. 
З даного приводу, з боку держави  виникла необхідність адекватного реагування на вказані протиправні прояви та виникаючі у зв’язку з цим загрози, в тому числі на законодавчому рівні. Найближчим часом посилиться відповідальність за неправдиві повідомлення про замінування. Поданий з ініціативи Кабінету Міністрів законопроект «Про внесення змін до статті 259 Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян»  отримав позитивний висновок Комітету з питань правоохоронної діяльності та Комітету з питань бюджету Верховної Ради України, що є передумовою його розгляду та ухвалення в короткостроковій перспективі. Запропоновані Урядом зміни до Кримінального кодексу України передбачають суттєве посилення санкцій до «анонімних терористів». Зокрема, за неправдиве повідомлення про замінування зловмиснику загрожуватиме позбавлення волі  на строк від чотирьох до восьми років, а також обов’язкове додаткове покарання у вигляді конфіскації майна. Крім цього, урядовці пропонують нормативно врегулювати поняття “критично важливі об’єкти інфраструктури”. Сюди віднесли підприємства, установи та організації, діяльність яких, зокрема, пов’язана з технологічними процесами та наданням послуг, що мають велике значення для економіки та промисловості, функціонування суспільства та безпеки населення.
Тому, у населення має бути сформована тверда громадська позиція щодо засудження та недопущення поширення таких негативних суспільних  явищ, як тероризм, в тому числі завідомо неправдиві повідомлення про замінування, а також незаконний обіг зброї і засобів ураження, оскільки вказані протиправні прояви можуть призвести до загибелі людей та інших важких соціальних наслідків.