27.11.2022 00:54

Повідомити про новину

Поширити:

2507Міністр фінансів Олександр Данилюк офіційно зізнався, що є директором трьох компаній, після того, як журналісти повідомили його про підготовку відповідного сюжету із доказами.
Про це на своїй сторінці в Facebook повідомила журналіст програми “Схеми”, проекту “Радіо Свобода”, Наталія Сідлецька.
“Міністр офшорних фінансів. Так мав називатися наш сюжет – про Олександра Данилюка, що очолив Мінфін в уряді Гроймана. Це той, що з трибуни Ради обурено запевняв: “У мене немає офшорів!” І оголосив перші кроки з деофшоризації”, – написала Сідлецька.
Журналістка повідомила, що отримала підтвердженні з офіційних реєстрів Кіпру, що Олександр Данилюк донині директор двох кіпрських фірм, які ще й засновані третьою – з Кайманових островів.
“Це найбрудніша офшорна пральня світу. Щоб отримати позицію міністра для сюжету – вчора на засіданні уряду ми передали Данилюку документи на підтвердження з проханням про коментар. Після чого міністр написав мені, що увечері запросить нас на інтерв’ю і все пояснить. Але знову збрехав. Запрошення я не дочекалась, а міністр більше не відповідав”, – зазначила Сідлецька.
Натомість у четвер Данилюк публічно “покаявся” у соцмережі і визнав, що дійсно не задекларував свої офшори. Він заявив, що внесе правки в декларацію.
“А я нагадаю, що така можливість безкарно “правити ” свою декларацію – вже після викриттів – мала вже давно відійти в минуле. Утім, нею і досі прикриваються навіть ті, хто позиціонує себе як завзяті антикорупціонери. Система електронного декларування досі не запущена”, – заявила Сідлецька.
Як відомо, перед призначенням на посаду міністра з’явилася інформація, що Данилюк, працюючи на держпосадах в Україні, залишався директором лондонських компаній Rurik Real Estate Investment і CEE Investment&Advisory LLP.
Повідомлялося, що обидві структури зареєстровано за однією адресою. Данилюк все заперечував.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.