Повідомити новину

Поширити:

За всю історію Тернополя такого ще не було. Прочани з усієї України приїжджають у наше місто, годинами вистоюючи у цілодобовій кілометровій черзі до Нерукотворного образу Ісуса Христа. Понад 200 тисяч християн уже приклалися до унікальної святині з Ватикану.
Із Благословення Папи Франциска, митрополита, архієпископа Тернопільсько-Зборівського Василія Семенюка, за підтримки засновника благодійного фонду «Твори добро» Ігоря Гуди Нерукотворний образ перебуватиме на Тернопільщині до 22-го лютого. Нагадаємо, унікальна реліквія втретє за всю історію християнства залишила стіни Ватикану.
Глава Української греко-католицької церкви Блаженнійший Святослав Шевчук, який перебував із візитом на Тернопільщині, зазначив, що Нерукотворний Спас – це один з унікальних духовних скарбів, який відіграє важливу роль у житті християн.
“Це є матеріальний свідок життя Ісуса Христа. Згідно з переказами, це хустина, яку сам Ісус Христос приклав до свого обличчя, відіслав царю едесському і тим самим його оздоровив. Коли людина приходить з вірою і бачить цей Нерукотворний образ, не намальований людиною, вона може пережити зустріч із живим Богом», – наголосив Блаженнійший Святослав Шевчук.
Нагадаємо, шлях святині до України розпочався 8 лютого. Саме тоді делегація у складі ректора Зарваницького Марійського духовного центру, протоієрея Володимира Фірмана, вікарія Тернопільсько-Зборівської архієпархії УГКЦ отця Романа Дутчака, засновника благодійного фонду «Твори добро» Ігоря Гуди з дружиною Наталею, семінариста Української Папської Великої семінарії у Римі брата Романа Демуша була присутня у Ватикані на процедурі відправлення ікони Нерукотворного образу до України. З Ватикану святиню літаком привезли у Київ, а уже звідти – на Тернопільщину.
Митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк закликав усіх християн, молячись до Чудотворного образу, просити у Господа миру для України. Під час богослужіння архієпископ подякував благодійникам, які долучились до перевезення святині на Тернопільщину. “Хочу подякувати пану Ігорю Гуді і його дружині Наталі. Пан Ігор є президентом благодійного фонду «Твори добро». За його підтримки та сприяння на Тернопільщині перебуває ця рідкісна ікона. Вона перебуває, щоб ми могли молитись перед нею за Україну, за мир, а найбільше, щоб ця ікона зворушила серця нашого народу і наш народ став християнським правдивим народом”.
Засновник благодійного фонду «Твори добро» Ігор Гуда вважає, що цінність Нерукотворного образу неможливо оцінити в матеріальному контексті, бо його духовне значення безмежно глибоке. Ігор Гуда висловлює подяку представникам духовенства за можливість долучитися до цієї святої справи: його Високопреосвященству кир Василію СЕМЕНЮКУ, архієпископу та митрополиту Тернопільсько-Зборівському Української греко-католицької церкви; єпископу кир Теодору МАРТИНЮКУ, протосинкелу Тернопільсько-Зборівської архієпархії; протоієрею Володимиру ФІРМАНУ, економу Тернопільсько-Зборівської архієпархії; протоієрею Марку СЕМИГЕНУ, президенту товариства «Свята Софія»; отцю Роману ДУТЧАКУ, судовому вікарію Тернопільсько-Зборівської архієпархії; Роману ДЕМУШУ, семінаристу Української Папської Колегії святого Йосафата.