Повідомити новину

Поширити:

Нещодавно світ побачило унікальне видання “Замки і палаци Тернопілля на барвистій палітрі юних художників”. У ньому –  51 мистецький твір різних жанрів. Це – погляд на Тернопілля юних художників мистецької школи Тернопільського мистецького фахового коледжу ім. Соломії Крушельницької. Погляд небуденний і незвичний.

“Тернопілля – це унікальний край, розташований на перехресті шляхів із заходу на схід, з півночі на південь. Через те споконвіків він перебував у вирі подій, пов’язаних із європейською історією, зокрема і середньовічною. Саме тому тут було збудовано найбільше замків та фортець і найбільше їх збереглося до наших часів”, – розповів Богдан Федорів, автор видання, викладач образотворчого мистецтва, лауреат мистецької премії імені О. Кульчицької, відомий тернопільський митець.

 

Він також наголосив, що протягом багатьох століть наш край створив неповторну ауру. Вона – у давній архітектурі замків, розповідях і легендах, звичаях, у нашій самобутності.

“Розкрити її сьогодні допоможе небуденний погляд юних художників. За їх допомогою ми вирішили змалювати неповторність Тернопілля”, – додав чоловік.

Богдан Федорів додав, що юні художники створили чудові види свого рідного краю. Кожен учень бачить Тернопілля по-своєму і завдяки цьому творчі роботи є надзвичайно різноплановими.

Над виданням працювали: Інга Дудаш, Софія Чоловічок, Марта Кекот, Вероніка Слободян, Іванна Заставецька, Анастасія Кравець, Вероніка Борщівська, Яна Бутковська, Анастасія Кошевська, Ілона Калашник, Олеся Бетлей, Романна Валіон, Діана Марценюк та інші.

Зоряна ДЕРКАЧ