gazpostach

«Не може бути перешкод для інвестора»240007Тернопільщина посіла 5 місце в Україні за динамікою росту капітальних інвестицій. Про це повідомив голова обласної державної адміністрації Степан Барна під час наради з питань іноземного інвестиційного співробітництва.

– Упродовж першого кварталу нинішнього року в економіку області надійшло 50 млн. дол. США прямих іноземних інвестицій, – констатував очільник краю. – Порівняно з минулим роком, це – на 733 тис. дол. США, або на 1,5 відсотка, більше, що свідчить про позитивну тенденцію. Адже в більшості областей зменшилися закордонні інвестиції. У нас серйозного прориву ще не відбулося, але ситуація стабілізувалася.

За словами Степана Барни, найбільші країни-інвестори в економіку Тернопільщини: Німеччина – 31%; Чеська Республіка – 15%; Кіпр – 12%; Естонія – 11% та Польща – 6,5%. Вони здійснюють 75% прямих інвестицій в господарство області.

Найбільші вкладення  з-за кордону зосереджено у  промисловості – 61%; транспорті й складському господарстві – 16%; сільському, лісовому та рибному господарстві – 13%.

Інвестиційна співпраця області налагоджена з 36-ма країнами світу, 98% з яких – країни Європейського Союзу.

Щодо районів, то найбільше інвестицій зосереджено на підприємствах міста Тернопіль – майже 13 млн. дол. США (26%), далі – у Зборівському (понад 12 млн. дол. США (24%)), Борщівському (понад 11 млн. дол. США (23%)) і Тернопільському (понад 5 млн. дол. США (10%))   районах.

За словами голови облдержадміністрації, найпотужнішими підприємствами області, які налагодили співпрацю з партнерами з-за кордону та залучили прямі іноземні інвестиції або ж були засновані на правах 100%-ї власності іноземних інвесторів, є ТОВ «Скала» у Борщівському, ПАТ «Добра вода» у Зборівському, ТзОВ «СЕ Борднетце Україна» у Тернопільському районах, а також ТзОВ  «Шредер» і ТзОВ «МВ Стеллар» у Тернополі.

– Ці підприємства подають приклад успішних результатів інвестування в розвиток Тернопільської області, – зазначив Степан Барна. –  Загалом у регіоні працюють понад 200 підприємств, інвестованих закордонними інвесторами. Ми сприяли й будемо сприяти всім, хто зацікавлений у розширенні свого бізнесу. Не може бути перешкод для інвестора, який хоче працювати у нашій області, ні від чиновників, ні з боку контролюючих органів. Якщо будуть такі випадки, не забаряться жорсткі кадрові рішення. І не тільки на рівні області, а й Кабміну та Адміністрації Президента України.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*