Повідомити новину

Поширити:

Народний депутат України від «Слуги народу» Ігор Василів, пояснив, чому і в який спосіб чиновники фактично зірвали ремонт місцевих доріг.
Як зазначає на своїй сторінці у Фейсбуці народний обранець, торік у жовтні було оголошено тендери на експлуатаційне утримання місцевих доріг по 17-ти районах Тернопільської області. У грудні 2020 року відбулись аукціони, учасники знизили ціни у два, а то й у три рази. У зв’язку з аномально низькою ціною до 31 грудня учасники повинні були обґрунтувати запропоновані ціни. Втім Управління капітального будівництва Тернопільської обласної державної адміністрації затягнуло підписання договорів з переможцями і продовжило закуповувати послуги за цінами 2020-го року, оскільки ціни по тендерах 2021 року виявились надто низькими.
Документація і розцінки робіт, підкреслює Василів, виявилися підозрілими. Ціни, які запропонували державі, були копійчаними, нормативи швидкості виконання робіт — нечуваними. При всьому бажанні останні неможливо було б утілити на практиці. Але чиновники з УКБ не помітили нічого підозрілого, перевірили документацію та погодилися з цінами підрядника.
«Договори були підписані в середині лютого 2021 року, а вже через 2-3 дні УКБ уклало до них додаткові угоди, в результаті яких були значно зменшені об’єми тих видів робіт, за виконання яких переможці тендерів запропонували аномальну низьку ціну. Натомість ті роботи, на які підрядники встановили ринкову ціну, тобто які їм було вигідно виконувати, УКБ практично не скоротило», — йдеться у дописі Ігоря Всиліва.
Аналізуючи всю отриману інформацію, народний депутат вважає, що в діях замовника та учасників (переможців тендерів) є ознаки протиправних дій. У дописі Ігор Василів детально пояснив, на чому базуються такі висновки.
Дану публікацію нардеп попросив вважати заявою про злочин. Він публічно звернувся до Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, Державного бюро розслідувань, Офісу Генерального прокурора, Тернопільської обласної прокуратури та поліції Тернопільської області.
Начальник головного управління Національної поліції в Тернопільській області Олександр Богомол у коментарі до допису відзначив, що звернення зареєстрували до журналу єдиного обліку ГУНП в Тернопільській області. Розгляд доручили органу досудового розслідування, про результати розгляду Ігоря Василіва повідомлять згодом.