Повідомити новину

Поширити:

Чотири. Стільки мільйонерів в новому уряді Володимира Гройсмана.
Для порівняння – попередній уряд Арсенія Яценюка бив рекорди щодо кількості мільйонерів – їх було вісім, включаючи самого прем’єра.
Гройсман – не виняток. Хоча він і не найбагатша людина в уряді, його статки складають майже 1,5 мільйони гривень. Гройсман володіє чотирма земельними ділянками і двома житловими будинками. В його розпорядженні Land Rover Range Rover.
Найбагатшим міністром є один із найближчих соратників Арсенія Яценюка – міністр юстиції Павло Петренко, статки якого складають 3 млн 808 тис гривень.
Мільйонером є ще один представник “Народного фронту”, новий міністр екології Остап Семерак. Дохід міністра внутрішніх справ Арсена Авакова у 2015 році склав 1 млн і майже 649 тис гривень. Левова частка – від продажу особистих цінних речей і предметів мистецтва.
А от найбіднішим міністром нинішнього уряду є В’ячеслав Кириленко, колишній міністр культури, якого призначили на посаду віце-прем’єр-міністра. За минулий рік він задекларував лише 74 тис 398 гривень.
Нижче “Українська правда” проаналізувала декларації за 2015 рік та біографії усіх членів Кабміну.
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман

 

ДМИТРО ЛАРІН, УП

Загальна сума доходу: 1 487 310 гривень; членів сім’ї: 1 453 357 гривень
Земельні ділянки: 1500 кв. м; 1499 кв. м; 237 кв. м; 5923 кв. м
Житлові будинки: 534 кв. м; 461,1 кв. м
Інше нерухоме майно: 1051,6 кв. м; 112,8 кв. м; 111,2 кв. м; 143,5 кв. м; 736,9 кв. м
Автомобілі: Land Rover Range Rover 2013 р; членів сім’ї:Volkswagen Touareg 2011 р.
Сума коштів на рахунках в банках: 446 589 гривень; членів сім’ї:
241 655 гривень
Вже у 16-річному віці Володимир Гройсман займав посаду комерційного директора ринку “Юність”, яким володів його батько Борис Гройсман. Детальніше про шлях Гройсмана можна почитати в матеріалі УП.
Наразі новий прем’єр володіє чотирма земельними ділянками і двома житловими будинками. В його розпорядженні Land Rover Range Rover.
Перший віце-прем’єр-міністр України міністр економічного розвитку Степан Кубів

 

ДМИТРО ЛАРІН, УП

Загальна сума доходів: 183 229 гривень; членів сім’ї –256 260 гривень
Земельні ділянки: 2100 кв. м; 1100 кв. м; 5633 кв. м, 594 кв. м
Квартири: членів сім’ї 270 кв. м; 48 кв. м; 65 кв. м
Житлові будинки: 174 кв. м; садовий будинок 84 кв. м
Гаражі: 40 кв. м; 70 кв. м; 20 кв. м; членів сім’ї: 30 кв. м
Інше нерухоме майно: 75 кв. м; 65 кв. м; 152,8 кв. м; членів сім’ї: 103 кв. м; 42 кв. м
Автомобілі: Toyota Corolla 2006 р., членів сім’ї: Audi Q5 2012 р.
Сума коштів на рахунках у банках: 974 478 грн.; членів сім’ї 80 000 грн.
Кандидатура Степана Кубіва на посаду першого віце-прем’єра з’явилася за день до голосування за новий уряд.
До цього на посаду першого віце-прем’єра претендували двоє людей: голова Адміністрації президента Борис Ложкін і його перший заступник Віталій Ковальчук.
Ложкін відмовився від переходу з Банкової на Грушевського 10 квітня, про що наступного вечора на засіданні фракції БПП повідомив Юрій Луценко.
За словами співрозмовників УП, у Ложкіна виникли якісь проблеми з бізнесом, через які він вирішив не поспішати змінювати місце роботи.
– Першим віце може стати Віталій Ковальчук. Його кандидатуру висунули чотири групи із семи у нас у фракції”, – говорив тоді на фракції Луценко.
Але проти його призначення принципово виступив Гройсман, який не довіряє Ковальчуку.
У результаті тривалих переговорів “стратегічної сімки” учасникам вдалося зійтися на неконфліктному Кубіві, який куруватиме міністерство економіки.
Детальніше про Кубіва можна прочитати в матеріалі “Економічної правди”.
Віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко

 

ДМИТРО ЛАРІН, УП

Загальна сума доходу: 74 398 грн, членів сім’ї – 168 184 грн
Квартири: 53,2 і 154,8 кв. м; гараж 16,6 кв. м
Автомобілі: Škoda Superb 2013 року
У новому уряді позиції одіозного В’ячеслава Кириленко похитнулись. На відміну від роботи в попередньому складі уряду, де він обіймав посаду віце-прем’єр-міністра – міністра культури, тепер він лише віце-прем’єр-міністр, без будь-яких додатків.
В попередній уряд Кириленко потрапив за умовною квотою “Народного фронту”. Чому умовною? Бо до квоти НФ в уряді належали міністр МВС Арсен Аваков, міністр юстиції Павло Петренко та міністр Кабміну Ганна Оніщенко.
За Кириленка тодішній прем’єр-міністр Арсеній Яценюк особливо не боровся, до того ж Кириленко сам виявив бажання очолити міністерство.
І можна сказати, що йому тоді пощастило.
Оскільки в грудні 2014 року в БПП на посаді міністра культури бачили Івану Клімпуш-Цинцадзе, але вона відмовилася. Згодом – Євгена Ніщука, але потім від цієї ідеї вирішили відмовитися.
Тож Кириленко вдалося прорватися в уряд. Але його робота весь час підлягала критиці з боку громадських і культурних діячів, а також народних депутатів. Щоправда, на критику міністр особливо не зважав.
Головні претензії до Кириленка – розділення спільноти культурних діячів на “своїх” та “чужих”, відсутність належного фахового обговорення законопроектів, що вносило міністерство, а також декларативність Довгострокової стратегії розвитку культури.
Деякі ініціативи Кириленка отримували відвертий опір з боку суспільства. Наприклад, 55 українських музикантів підписали звернення до Кириленка з проханням не вводити 50% квоту для українських пісень на радіо.
Тож враховуючи постійні скандали під час перебування Кириленка на посаді, цього разу втриматися йому не вдалося – посаду міністра культури знову обійняв Євген Ніщук.
Що ж стосується політичної кар’єри Кириленка, то її він розпочав 1993 року в “Народному Русі України”. У 1998 його обрали депутатом. Він входив до складу фракції НРУ, обіймав пост секретаря комітету з питань соцполітики і праці У 2002-2005 рр. був членом фракції Наша Україна, першим заступником голови того ж комітету ВР.
4 лютого 2005 року, після перемоги Віктора Ющенка на виборах президента України, Кириленко був призначений міністром праці і соціальної політики в уряд Юлії Тимошенко. 27 вересня 2005-го політик став віце-прем’єр-міністром з гуманітарних питань і соціальної політики в уряді Юрія Єханурова.
На парламентських виборах 2006 року Кириленко пройшов у парламент за списком блоку Наша Україна. Пізніше став членом партії НУ і очолив парламентську фракції. Після дострокових виборів 2007 року потрапив в парламент за списком блоку “Наша Україна- Народна Самооборона”.
У грудні 2012 року Кириленко пройшов у парламент під №6 списку партії “Батьківщина”, був заступником голови фракції, очолював парламентський комітет з питань культури і духовності.
2014 року обраний депутатом за списком партії НФ, у грудні 2014 року став міністром культури в уряді Арсенія Яценюка.
Віце-прем’єр-міністр-міністр регіонального розвитку Геннадій Зубко

 

ДМИТРО ЛАРІН, УП

Загальна сума доходу: 911 089 гривень, членів сім’ї –1 114 904 гривень
Земельні ділянки: 2000 кв. м; членів сім’ї – 2500 кв. м
Житлові будинки: 220,9 кв. м
Квартири: 87,28 (1/4) кв. м; гараж 24 кв. м
Автомобілі: ВАЗ 2109 1989 року; причіп “Бджілка” 1992 року; членів сім’ї – Toyota RAV4 2006 року.
Сума коштів на рахунках в банках: 144 449 гривень
Геннадій Зубко, який раніше обіймав посаду першого заступника голови АП, потрапив в Кабмін у грудні 2014 року. Ще тоді під час перемовин у БПП виникла ідея відправити працювати до Кабміну голову АП Бориса Ложкіна, але згодом її відкинули, зупинившись на Зубко, який в АП займався регіональною політикою, курував голів ОДА.
Планувалася, що Зубко буде своєрідним “смотрящім” за Яценюком від БПП, але багато разів окремі депутати скаржилися УП, що з цими неформальними функціями Зубко відверто не справляється.
Під час роботи в уряді Зубко не запам’ятавсяяскравими або резонансними ініціативами. Радше граючи роль виконавця і куруючи питання децентралізації. Лише одного разу він дозволив собі розкритикувати голова Одесьої ОДА Михеїла Саакашвілі через його відсутність в регіоні під час сильного снігопаду взимку.
Кандидатура Зубка і його можливість залишитися в уряді під час переговорного процесу не викликала особливих суперечок ані з боку БПП, ані з боку НФ. Команда Яценюка насправді не чужа для Зубка. 2012 року він потрапив до парламенту за списками “Батьківщини”, але за квотою тодішнього “Фронту змін” Арсенія Яценюка. Згодом відкрито виступав проти об’єднання партій, але з фракції так і не вийшов. Під час дострокових президентських виборів керував Житомирським обласним штабом БПП, а потім був призначений першим заступником голови АП, фактично перейшовши до команди Порошенка.
Віце-прем’єр-міністр Володимир Кістіон

 

ДМИТРО ЛАРІН, УП

Загальна сума доходу: 177 885 гривень, членів сім’ї – 78 523 гривень
Земельні ділянки: 900 кв.м; членів сім’ї – 17 631; 17 777; 17 780 кв.м
Квартири: 50 кв. м; членів сім’ї – інше нерухоме майно 34,5 кв. м
Автомобілі: ЄрАЗ-762 1986 р; членів сім’ї – Toyota 2010 р; ЛуАз 1988 р.
Один із найближчих політичних соратників Володимира Гройсмана, якого той під час переговорів лобіював на посаду віце-прем’єра з питань окупованих територій та тимчасово переміщених осіб.
Кістіон народився в селі Довжок Вінницької області.
Кар’єру Кістіон почав з посади майстра житлового фонду Ямпільського комбінату комунальних підприємств, згодом очолив Ямпільське підприємство водопровідно-каналізаційного господарства, а вже з 2001 року працював начальником обласного комунального виробничого підприємства водопровідно-каналізаційного господарства “Вінницяоблводоканал”.
У політику Кістіон прийшов у 2008 році і працював заступником, а згодом першим заступником тодішнього міського голови Вінниці Гройсмана. До своїх заслуг відносив реформу ЖКГ і охорони здоров’я.
Після того, як 2014 року Гройсман перебрався до Києва і пішов працювати в уряд віце-прем’єром-міністром регіонального розвитку, Кістіон став його першим заступником.
30 вересня 2015 року Гройсман вже як спікер парламенту призначив Кістіона першим заступником керівника апарату-керуючим справами.
Віце-прем’єр з питань євроінтеграції та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе

 

ДМИТРО ЛАРІН, УП

Загальна сума доходу: 83 040 грн, членів сім’ї – 1 614 929 грн
Земельні ділянки: 1200 кв. м; членів сім’ї – 3000 кв. м
Житлові будинки: 60 кв. м; членів сім’ї 30 кв. м
Квартири: 120; 73; 76 кв. м; паркомісце 18 кв. м; членів сім’ї 200; 50 кв. м; інше нерухоме майно 90 кв. м.
Автомобілі: членів сім’ї Toyota RAV4 2015 р; Mercedes Benz GL 350 SDJ 2012 року
Сума коштів на рахунках в банках: 33 284 грн; членів сім’ї – 2 400 000 грн в перерахунку на курс НБУ в іноземній валюті
Більше двох років ця посада залишалася вакантною в уряді Арсенія Яценюка, хоча необхідність призначення віце-прем’єра з питань євроінтеграції неодноразово підкреслювали західні партнери України.
Спершу на цю посаду розглядали нардепа від БПП Ірину Геращенко, а згодом одного із заступників голови АП Дмитра Шимківа, але той відмовився від будь-яких посад в уряді Гройсмана.
– Володимир Гройсман обговорював зі мною цю ідею (призначення – УП). Я не знаю, це була його ідея або ідея фракції БПП. Зі мною розмовляв також Юрій Луценко, – пояснювала Климпуш-Цинцадзе.
Політик закінчила Національний педінститут імені Михайла Драгоманова за спеціальністю дефектологія і логопедія та Інститут міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка за спеціальністю міжнародні відносини.
Також Климпуш-Цинцадзе навчалася закордоном: курс у Літній школі Гарвардського університету в США, міжнародні відносини і міжнародне право в Державному університеті штату Монтана в США.
У 1994-1999 роках працювала керівником проектів та відділу міжнародних проектів в Українському незалежному центрі політичних досліджень, в 2000-2002-му – керівником проектів та в.о. директора в Київському Центрі Інституту Схід-Захід. З 2002 до 2007 року працювала кореспондентом служби ВВС в США та на Кавказі. З 2007 до 2009 року – заступник директора з програм у “Фонді підтримки міжнародного співробітництва України”, а з 2011 року стала директором цього Фонду.
Чотири роки також працювала директором “Ялтинської європейської стратегії” (YES), яку заснував олігарх Віктор Пінчук.
Депутатом Климпуш-Цинцадзе стала 2014 року, пройшовши до парламенту за списками партії БПП. Входила до об’єднання “Єврооптимісти” і “Антикорупційної платформи”.
Віце-прем’єр-міністр з гуманітарних питань Павло Розенко

 

ДМИТРО ЛАРІН, УП

Загальна сума доходу: 74 954 грн, членів сім’ї – 84 567 грн
Автомобілі: Toyota Highlander 2011 року
2014 року Павла Розенко довго вмовляли йти працювати в уряд Арсенія Яценюка, але він відмовлявся. Тоді УДАРівець Розенко потрапив до списків БПП за умовною квотою Кличка і не планував працювати в уряді, хоча вже мав такий досвід – 2005, а також 2008-2010 року він працював першим заступником міністра соціальної політики, згодом – незалежним експертом Центра Разумкова. 2012 року потрапив в парламент за списками УДАРу і був заступником голови комітету з питань соціальної політики.
Розенко чи не єдиний міністр робота якого викликала мало нарікань з боку депутатів, тож у новому уряді його очікувало підвищення – він обійняв посаду віце-прем’єра з гуманітарних питань. Також роль у цьому зіграло і лобіювання Володимиром Гройсманом свого політичного соратника Андрія Реви на посаду міністра соціальної політики.
Під час перебування на посаді міністра соціальної політики Розенко виступав категорично проти підвищення пенсійного віку. Його ключовими завданнями на посаді стали надання субсидій, реформа системи соцстрахування, опікування проблемами переселенців, пенсії і соцвиплати мешканцям окупованих територій.
Міністр доволі невибаглива людина – якось він розповідав УП, що їздить на роботу на метро.
Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков

 

ДМИТРО ЛАРІН, УП

Загальна сума доходу: 1 678 414 гривень, членів сім’ї – 2 417 153 гривень
Земельні ділянки: 1200 кв. м
Квартири: 657,9; 70,9; 58 кв. м
Сума коштів на рахунках в банках: 232 328 гривень; членів сім’ї – 148 640,76 гривень.
Важко сказати, хто був більшим керівником в уряді Арсенія Яценюка – сам Арсеній Яценюк або його політичний соратник Арсен Аваков.
Вплив Авакова, який втретє отримав посаду міністра МВС, на українську політику – величезний. Він є одним із учасників так званої “стратегічної сімки”, куди окрім Порошенко і Яценюка входили люди із найближчого оточення обох політиків.
Аваков є і одним із перемовників з олігархом Ігорем Коломойським, так, наприклад, він був одним із учасників березневих переговорів з приводу можливості санації компанії “Укрнафта”, яка винна бюджету 10 млрд гривень.
Посада Авакова була принциповою для Арсенія Яценюка, хоча співрозмовники в оточенні Петра Порошенка не приховують – президент давно не проти позбавити Авакова посади.
Саме через посаду міністра МВС під час коаліційних перемовин 2014 року точилися найбільші суперечки між Порошенком і Яценюком. Останній навіть погрожував відмовитися очолювати уряд, якщо в ньому не буде Авакова.
Одним із найбільш яскравих здобутків Аваков на посаді голови МВС вважає запуск нової патрульної поліції, який став можливим завдяки представникам так званої “грузинської команди” – Хатії Деканоїдзе і Еки Згуладзе.
Відзначився Аваков і кількома скандалами. Наприклад, він довго не хотів звільняти одіозного заступника міністра Сергія Чеботаря.
На цьому довго наполягали депутати і журналісти. Журналісти проекту “Схеми” на радіо “Свобода” випустили сюжет, де Чеботар домовляється про поставки рюкзаків для армії з сином Авакова Олександром. Сам міністр це спростовував.
Також журналісти видання “Новое время” стверджують, що за час роботи міністром Аваков зміг повернути контроль над своїми нафтогазовими активами.
За час роботи Авакова на посаді, МВС не відзначилася гучними розслідуваннями. Проте Аваков неодноразово стверджував, що його відомство має кримінальні провадження щодо, наприклад, Костянтина Григоришина і Дмитра Фірташа. Останнього у грудні минулого року в аеропорту “Бориспіль” навіть показово зустрічав батальйон “Азов”, фото якого Аваков розмістив у себе в Facebook.
Але далі пафосних заяв і фото справа не заходить.
Міністр освіти і науки Лілія Гриневич

 

КМУ

Загальна сума доходу: 121 207 гривень, членів сім’ї – 94 739 гривень
Земельні ділянки: 1196 кв. м; членів сім’ї – 1200 кв. м
Квартири: 102,7 кв. м; інше нерухоме майно 84,37 кв.м; членів сім’ї 102,7 кв.м
Автомобілі: Nissan Tiida 2008 року
Сума коштів на рахунках в банках: 200 000 гривень; членів сім’ї – 220 000 гривень
Львів’янка Лілія Гриневич здобула освіту біохіміка-викладача в університеті Івана Франка. Також навчалася у Львівському політехнічному інституті за спеціальністю економіст-менеджер.
Стажувалася у Варшавському і Колумбійському університетах.
Працювати почала у Львові працюючи вчителькою в школі, потім була заступником директора і директором школи, старшим викладачем в Інституті економіки і права “Крок”.
2006 року стала директором Центру оцінювання якості освіти.
Також з жовтня 2006 року по 2009 рік очолювала головне управління освіти і науки Київської міської державної адміністрації..
Була радником тодішнього голови партії “Фронт змін” Арсенія Яценюка у питаннях освіти. 2012 року вперше потрапила в парламент за списками партії “Батьківщина” і умовною квотою ФЗ. Очолювала парламентський комітет з питань освіти і науки.
2014 року під час дострокових парламентських знову потрапила в Раду за списками новоствореної партії “Народний фронт”.
– Мою кандидатуру висунули обидві фракції, що створили коаліцію. Якось склалося, що вони не бачили альтернативи. Я вирішила, що цей виклик треба приймати. Треба йти і працювати там, де я насправді можу виправдати надії і бути більш корисно, – сказалаГриневич в інтерв’ю “Дзеркалу тижня”.
Міністр фінансів Олександр Данилюк

 

ДМИТРО ЛАРІН, УП

Загальна сума доходу: 177 985 гривень, в іноземній валюті 396 230 гривень; членів сім’ї – 223 839 гривень
Земельні ділянки: 0,0984 кв. м; членів сім’ї – 0,0984 кв. м
Житлові будинки: 290 кв. м; членів сім’ї 290 кв. м
Автомобілі: BMW X5 2008 року
Сума коштів на рахунках в банках: 30 299 гривень
Закінчив Київський інститут інвестиційного менеджменту, Національний технічний університет, бізнес-школу Індіанського університету в США.
До проходу в українську політику Олександр Данилюк три роки працював в Лондоні і Москві, займаючись інвестбанкінгом.
За часів президентства Віктора Януковича керував Координаційним центром з впровадження економічних реформ.
Під час президентства Петра Порошенка був одним із заступників голови АП, представником президента в Кабміні.
Докладно про Олександра Данилюка можна почитати вматеріалі “Економічної правди”.
Міністр молоді і спорту Ігор Жданов

 

ДМИТРО ЛАРІН, УП

Загальна сума доходу: 99 146 гривень; членів сім’ї – 284 140 гривень
Земельні ділянки: 1200 кв. м; членів сім’ї – 1897; 2500 кв. м
Житлові будинки: 105,5 кв. м(садовий), членів сім’ї 229,8 кв. м
Квартири: 113,8 кв. м;
Автомобілі: Toyota Camry 2006 р.
Ігор Жданов потрапив на роботу в уряд Арсенія Яценюка в грудні 2014 року, куди його делегувала фракція “Батьківщини”, за списками якої він потрапив в парламент.
До обрання депутатом Жданов керував передвиборчим штабом тодішнього кандидата в президенти Юлії Тимошенко.
Але за час роботи в Кабміні він все менше виконував політичну волю партії і фракції, що делегувала його до уряду, відмовившись писати заяву про звільнення Арсенія Яценюка.
– Міністр, делегований “Батьківщиною”, не може бути в кланово-олігархічній змові. Ігор Жданов прийняв для себе інше рішення – він залишився в складі уряду, відмовився з нього йти. Це означає, що “Батьківщина” більше не несе відповідальності за Ігоря Жданова і він ніяк не пов’язаний з нашою партією, – сказала тоді Тимошенко.
Міністр закордонних справ Павло Клімкін

 

ДМИТРО ЛАРІН, УП

Загальна сума доходу: 611 103 гривень; членів сім’ї – 369 129 гривень
Земельні ділянки: членів сім’ї – 1000 кв. м
Житлові будинки: 105,5 кв. м(садовий), членів сім’ї 229,8 кв. м
Квартири: членів сім’ї 30,1 (1/3) кв.м;
Автомобілі: Skoda Felicia 2000 р, членів членів сім’ї Volvo S40 2008 року.
Потрапивши в уряд 2014 року за квотою Петра Порошенка, Павлу Клімкіну вдалося зберегти свою посаду і цього разу.
Команда Яценюка не претендувала на міністерство закордонних справ, оскільки це – безумовна прерогатива Порошенка.
Під час затяжних перемовин президентської та прем’єрської команд щодо переформатування уряду і відставки Арсенія Яценюка співрозмовники в оточенні президента розповідали УП, що технічним прем’єр-міністром може стати Клімкін. Щоправда, з самим міністром на цю тему ніхто не говорив, а слова так і лишилися словами.
Міністр аграрної політики та продовольства Тарас Кутовий

 

ДМИТРО ЛАРІН, УП

Загальна сума доходу: 80 717 гривень; членів сім’ї – 369 129 гривень.
Квартири: 103,2 кв. м
Сума коштів на рахунках в банках: 311 933 гривень
Вперше Кутовий потрапив до парламенту 2012 року – кандидатом від УДАРу за мажоритарним округом в Полтавській області.
Очолював комітет з питань аграрної політики та земельних відносин.
До обрання в парламент був президентом агрохолдингу “Райз”, керував компанією А1- інвестиційним підрозділом російської “Альфа-груп” в Україні.
Детальніше про Тараса Кутового можна почитати в матеріалі “Економічної правди”.
Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик

 

ДМИТРО ЛАРІН, УП

 Загальна сума доходу: 81 122 грн; членів сім’ї – 1 546 878 грн
Земельні ділянки: 1400; 2500 кв.м, членів сім’ї – 128 001 кв.м
Житлові будинки: 725 кв. м
Квартири: 300 кв. м; членів сім’ї – інше нерухоме майно 128 001 кв.м
Автомобілі: Bentley 2004 р, Merсedes 2007 р, Peureot 407 2006 р, ВАЗ 2106 1997 р; членів сім’ї Mazda 6 2014 р, Toyota Corolla 2012 р, Toyota Avensis 2012 р, Toyota Land Cruiser Prado 2007 р.
Сума коштів на рахунках в банках: членів сім’ї – 2000 євро
Детальніше про Ігоря Насалика можна почитати в матеріалі “Економічної правди”.
Міністр культури Євген Нищук

 

ДМИТРО ЛАРІН, УП

Загальна сума доходу: 194 496 гривень; членів сім’ї – 214 892 гривень
Квартири: 68,2 кв. м; членів сім’ї 41,7 кв. м.
Сума коштів на рахунках в банках: 240 000 гривень
Євген Нищук став міністром культури за квотою БПП. На цю посаду він прийшов вже вдруге.
“Голос Майдану” родом з Івано-Франківська, є випускником Київського державного інституту театрального мистецтва імені Карпенка Карого.
Працював актором в Київській академічній майстерні театрального мистецтва “Сузір’я”.
З лютого до грудня 2014 року був міністром культури в першому уряді Арсенія Яценюка.
Після роботи в уряді Нищук працював в театрі імені Івана Франка. Має звання заслуженого і народного артиста України.
Міністр інфраструктури Володимир Омелян

 

ДМИТРО ЛАРІН, УП

Загальна сума доходу: 800 870 гривень; членів сім’ї – 679 316 грн
Земельні ділянки: 998 кв. м
Квартири: 61.6 кв. м, гараж 37,4 кв. м; членів сім’ї – 46,9; 82,5 кв. м
Сума коштів на рахунках в банках: 35 895 гривень
В уряді Арсенія Яценюка квота міністра інфраструктури належала до фракції Блоку Петра Порошенка. Посаду обіймав один із “технократів” Андрій Пивоварський.
Згодом він почав скаржитися на неналежну оплату праці як свою, так і своєї команди. Потім написав заяву про звільнення, яку відкликав разом із іншими міністрами після скандальної заяви міністра економіки Айвараса Абромавичуса про те, що один із найближчих соратників і друзів Петра Порошенко, перший заступник голови фракції БПП Ігор Кононенко впливає на кадрові призначення.
Відкликання заяв про звільнення було своєрідною демонстрацією єдності уряду. Але Пивоварський, який так і не отримав гідного рівня зарплати, не збирався працювати в уряді надалі, згодом взявши відпустку і квиток до Каліфорнії, щоб перепочити.
Тож під час переговорів щодо формування уряду квота міністра інфраструктури відійшла НФ, який підтримав заступника Пивоварського Володимира Омеляна в якості кандидата на цю посаду.
Детальніше про Володимира Омеляна можна почитати в матеріалі “Економічної правди”.
Міністр юстиції Павло Петренко

 

ДМИТРО ЛАРІН, УП

Загальна сума доходу: 3 807 974 грн; за межами України – 82 954 грн
Земельні ділянки: 29 000; 748,5 кв. м
Квартири: 144,2 (оренда); 62,8 кв. м
Автомобілі: Volksvagen Golf 2007 р, Land Rover 2006 р, Toyota Camry 2013 р (оренда)
Сума коштів на рахунках в банках: 24 853 500 гривень
Давній друг Арсенія Яценюка став міністром юстиції після подій на Майдані Незалежності, під час яких працював адвокатом активістів і постраждалих учасників акцій протесту.
Петренко як і Яценюк родом із Чернівців. Працював головним юристом його партії “Фронт змін”. 2012 року потрапив до парламенту за списками “Батьківщини”.
Яценюк виступав за збереження Петренка на посаді міністра ще під час перемовин 2014 року. Принциповою посада Петренка для Яценюка була і цього разу, оскільки міністерство юстиції є одним із ключових в Кабміні.
Міністр оборони Степан Полторак

 

ДМИТРО ЛАРІН, УП

Загальна сума доходу: 357 176 гривень; членів сім’ї – 499 143 гривень
Земельні ділянки: членів сім’ї – 941 кв. м
Житлові будинки: членів сім’ї – 39,8 кв. м
Квартири: 89 кв. м (спільна сумісна власність)
Автомобілі: членів сім’ї  – Smart 2002 р.
Сума коштів на рахунках в банках: 1865 гривень
Міністр оборони Степан Полторак в Кабміні – квота президента Петра Порошенка. Наразі Полторак очолює одне з найбільш важливих міністерств. Нещодавно міністр анонсував скорочення, переатестацію і перевірку поліграфом працівників міністерства оборони і спрогнозував масштабні звільнення керівників відомства.
Міністр соціальної політики Андрій Рева

 

ДМИТРО ЛАРІН, УП

Загальна сума доходу: 169 035 грн; членів сім’ї – 86 735 грн
Квартири: 64 (1/4 частина) кв. м; членів сім’ї 64 (1/3 частина) кв. м
Сума коштів на рахунках в банках: 3 964 грн
Андрій Рева в цьому уряді – протеже Володимира Гройсмана. Уродженець Харківської області Рева розпочав кар’єру чиновника в 1998 році, в якості заступника тодішнього мера Вінниці Дмитра Дворкіса, згодом працював начальником управління соцзабезпечення Замостанської райради Вінниці.
С 2005 і до 2016 року був заступником міського голови Вінниці.
Детальніше про Андрія Реву можна прочитати в матеріалі “Економічної правди”.
Міністр Кабінету міністрів Олександр Саєнко

 

ДМИТРО ЛАРІН, УП

Загальна сума доходу: 137 251 гривень; членів сім’ї – 7 290 гривень
Квартири: 39,2 кв. м; членів сім’ї – 74,3 кв. м
Автомобілі: Acura RDX 2007 року
Сума коштів на рахунках в банках: 12 888 грн
Саєнко – ще один протеже Гройсмана в нинішньому складі уряду. Кар’єру держслужбовця розпочав 2003 року в Шевченківській районній адміністрації Києва. Працював спеціалістом відділу праці і соціальних відносин. Потім в різні роки – інспектором податкової Київської області, заступником директора і директором в школі вищого корпусу Державної служби, потім – консультантом з економічних питань Фонду економічних реформ.
З березня 2014 року на громадських засадах був радником Гройсмана, коли той працював віце-прем’єром-міністром регіонального розвитку. Коли Гройсман став спікером Ради, Саєнко продовжував бути його радником на громадських засадах, а 2015 року призначений керівником секретаріату голови парламенту.
Міністр екології Остап Семерак

 

КМУ

Загальна сума доходу: 1 845 062 грн; членів сім’ї – 394 650 грн
Квартири: 177,35 кв. м; 52,3 кв. м; інше нерухоме майно 8,45 і 8,7 кв. м; членів сім’ї – 177,35 кв. м.
Автомобілі: Jaguar S-type 2006 р; Volkswagen Touareg 2011 р; членів сім’ї – Toyta Сamry 2011 р.
Сума коштів на рахунках в банках: членів сім’ї 147 264 грн
Міністерство екології залишалося вакантним під час переговорів команд Порошенка і Яценюка щодо переформатування уряду. Час від часу парламентом курсували чутки, що на нього претендує фракція Радикальної партії Олега Ляшка, згодом посаду міністра екології пропонували “Батьківщині”, яка раніше делегувала в уряд Ігоря Шевченка.
Робота в уряді для Семерака не нова. Після Майдану він вже працював міністром Кабміну в уряді Яценюка, 2014 року поступившись кріслом Ганні Оніщенко.
Семерак пройшов до парламенту за списками “Народного фронту”.
Міністр інформаційної політики Юрій Стець

 

ДМИТРО ЛАРІН, УП

Загальна сума доходу: 209 968 грн; членів сім’ї – 85 187 грн
Земельні ділянки: 776 кв. м; 549 кв. м
Житлові будинки: 217,7 кв. м
Квартири: 44,8 кв. м; 45,3 кв. м; 59,3 кв. м; 58,2 кв. м; членів сім’ї – 45,3 кв.м.
Автомобілі: Lexus RX 350 2008 року; Volkswagen EDS 2009 року; Infiniti FX 2011 року.
Сума коштів на рахунках в банках: 123 674 гривень; членів сім’ї – 145 655 гривень
Створення міністерства соціальної політики заради давнього політичного соратника і кума Петра Порошенка Юрія Стеця 2014 року спричинило чималий опір з боку журналістів і громадських діячів.
Пропрацювавши рівно рік – 3 грудня 2015 року Стець зібрався у відставку, написавши відповідну заяву. Щоправда, вже за кілька тижнів як і низка інших міністрів відкликав її після скандальної заяви Айвараса Абромавичуса.
Під час свого брифінгу, де Стець демонстрував заяву про відставку, відповідаючи на питання журналістів про те, що йому вдалося зробити на посаді, а що ні, він відповів:
– Я вийшов у публічну площину і озвучив, що у мене є місія з чотирьох пунктів: розробка стратегічних документів у сфері інформаційної безпеки, відновлення мовлення в Донецькій і Луганській областях, реформа в іномовленні України та проект “Відкрита влада”.
При цьому, за його словами, роботу із стратегічних документів його відомство виконало на 75%. Точно так само він оцінив роботу з відновлення мовлення на окупованих територіях Донбасу
Міністр з питань окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш

 

ГРОМАДСЬКЕ ТБ

Загальна сума доходу: 326 394 гривень; членів сім’ї – 156 855 гривень
Квартири: 82 кв. м; 75,6 (1/2) кв. м; 51,1 (1/4) кв. м
Автомобілі: Mercedes ML 2008 року; членів сім’ї – Chevrolet Aveo 2015 року.
Сума коштів на рахунках в банках: 132 558 гривень; членів сім’ї  – 52 025 гривень
Вадим Черниш очолив неіснуюче до цього міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб.
Як повідомляють джерела УП, його призначення в Кабінет міністрів на фракції БПП “Солідарність” лобіював депутат Олександр Третьяков.
Черниш народився 16 жовтня 1971 року в селищі Козанка Миколаївської області, за освітою – юрист.
Працював адвокатом, викладав правові дисципліни в Олександрівському політехнічному коледжі.
На президентських виборах 2004 року Черниш був довіреною особою Віктора Ющенка.
З березня 2005 по серпень 2006 року міністр з питань окупованих територій працював заступником голови Кіровоградської ОДА, а з серпня 2006 року по листопад 2007 року – був губернатором Кіровоградщини. У 2009-2010 роках Черниш був позаштатним радником керівництва Державної податкової служби України.
Також працював експертом з питань протидії відмиванню коштів та фінансування тероризму.
Марія Жартовська, Роман Кравець
“Українська правда”