30.05.2023 04:59

Повідомити про новину

Поширити:

Жителі села на Тернопільщині звернулися з відкритим листом до експрезидента України Петра Порошенка через антиукраїнську позицію депутатів “ЄС”, які і досі підтримують “московських попів” та навіть будують храм московського патріархату. 

У зверненні жителі села Піщатинці, що на Кременеччині, просять Петра Олексійовича повпливати на місцевих жителів і представників партії “ЄС” братів Івана та Михайла Панчуків, а також їхнього батька старосуту села – Миколу Панчука, які за словами мешканців і до цього часу відстоюють засади московського патріархату.

“​Петре Олексійовичу, ми жителі села Піщатинці Кременецького району Тернопільської області звертаємося до Вас з проханням припинити антиукраїнську діяльність членів Вашої партії на Тернопільщині, а саме: братів Івана та Михайла Панчуків, які на 9 році військової агресії рф надалі залишаються “прислужниками” і “посіпаками” так званого “московського патріархату”, оскільки наші неодноразові звернення до голови обласної партійної організації “Європейської солідарності” пана Степана Барни залишаються без будь-якої реакції”, – йдеться у дописі вірян.

За словами місцевих жителів, батько Івана та Михайла Панчуків, а сьогодні староста села Піщатинці – Микола Панчук розпочав у селі будівництво храму московського патріархату навесні 2022 року, тобто у розпал війни.

“Після переходу у травні 2022 року вірян парафії “Різдва Пресвятої Богородиці села Піщатинці” Тернопільської єпархії УПЦ під юрисдикцію Православної церкви України невеличка група ярих прихильників «московської церкви» на чолі з головою церковної десятки і поки що старостою села Піщатинці Миколою Панчуком за “криваві кошти з росії” розпочали будівництво церкви на території приватної садиби без погоджувальних і дозвільних документів, напевне для збереження робочого місця “батюшці” – місцевому ідеологу “руського міра”, – наголошують небайдужі мешканці села.

У листі віряни відзначають, що всі закривають очі на таку “протиукраїнську” і протиправну діяльність старости села, бо він має недоторканість, завдяки партії “ЄС”.

“Миколі Панчуку “недоторканість” гарантують його сини Іван та Михайло Панчуки – депутати місцевих рад від «Європейської солідарності». Іван Панчук – права рука і заступник голови Тернопільської обласної організації політичної партії “Європейська солідарність” Степана Барни, депутат Шумської міської ради обраний за списком ЄС, через можливості свого керівника прикриває свого батька “палкого шанувальника патріарха кіріла” на обласному рівні від притягнення до відповідальності за порушення чинного законодавства України. Молодший син Михайло – депутат Борсуківської селищної громади обраний за підтримки “Європейської солідарності”, активно “засипає” місцевий районний відділ поліції депутатськими зверненнями про ніби то розпалювання жителями громади релігійної ворожнечі”, – пишуть жителі села Піщатинці. 

Мешканці села на Тернопіллі обурені, адже на усіх виступах і передвиборчій агітації від “ЄС” був лозунг – “Армія. Мова. Віра”, а на ділі виходить – підтримка і розбудова “московської церкви”.

“Петре Олексійовичу, просимо Вас відреагувати на бездіяльність керівництва обласної організації “Європейської солідарності” щодо очищення партії від “пристосуванців” сім’ї Панчуків, які на 9 році війни росії з Україною сприяють подальшому просуванню ідеології “руського міра” і надають підтримку “батюшкам УПЦ”. Змусити членів партії і насамперед депутатів від “Європейської солідарності” дотримуватися задекларованої партійної лінії з підтримки і сприяння подальшій розбудові Православної Церкви України! А то якось не логічно виходить! На усіх виступах і передвиборчій агітації “Армія. Мова. Віра”, а на ділі – підтримка і розбудова “московської церкви”!”, – з повагою і очікуванням на реагування підсумували жителі села Піщатинці.

Детальніше у зверненні.

339155113 1395015284664303 3714079971840814948 n

329792775 912081456702375 6013909857501130045 n

337778162 755992962921806 2166039574750119971 n

Коментарі

 1. Як би держава не лізла своїми кострубатими кінцівками в релігію, а та відповідала першій щирою взаємністю, було би набагато краще. А що бачимо тепер? Порушення Конституції (хоча причини зрозумілі, але, як кажуть у суді, якщо тобі вибили око, і ти вибив око лиходію на вираження взаємності, то винні обоє однаково, навіть месник винен більшою мірою) – де те саме невтручання? Війна – не привід для порушення Конституції. Хіба що хочемо вщент розпрощатись із натяком на статус правової держави. Коли уряд хоч трохи послабляє вимоги дотримання законності, нехай неформально, одразу з’являються оркоподібні істоти, що перебирають на себе більше прав, ніж дозволено, а уряд не здатний їх покарати, а процес перетворюється в лавину.

  1. Гнати московську церкву і її попів треба з України ! Цей підрозділ Фсб вихваляв московію , прославляв кіріла , проклинав наших воїнів- захисників . А ті ,хто в силу своєї тупості чи політичної промосковської позиції підтримує руску церкву , нехай визначаються : або Україна і українська церква або най валять на московію .
   Вам головне , аби молитися саме московським попам ? Аби бути вірним рабом кіріла і паші мерседеса ? Бо теологічно ПЦУ має такі самі канони , як люба вам рпц ( у греко – католиків і ПЦУ є трохи відмінності) . Що вас не влаштовує аби перейти до ПЦУ ? Скільки ще ракет має прислати московія вам в голову , аби ви помудріли накінець?

  2. Ви або російський бот або дурень. В Україні московської церкви не повинно бути бо це не церква, а філіал КГБ. Це немає ніякого відношення до релігії, а чисто питання національної безпеки.

 2. А чому ці “патріоти” москалів не на війні,нехай би їх там УПЦ мозок вправила і тоді не було б такого позору,а старосту переоберіть через недовіру.

 3. Зеленському напишіть,його депутати крадуть на всіх рівнях, а вам Церква мішає. Маєте свою,маєте Зеленського ,якого обрали,до нього і пишіть,або їдьте до Барниина фронт,там згадаєте про Армію,Мову,Віру і Стадіон.

 4. А ці всі зібрані підписи хоть мають якесь відношення до церкви? Це люди, які в церкву не ходять. Яке вони мають право вказувати, як молитися людям? Чому православні християни УПЦ не вказують всім що робити і куди ходити. Це також українці, як інші. Яке право маєте ображати громадян України? Якщо би ходили в церкву, то знали за які кошти живе церква. Це кошти, які люди, ходячи до церкви, жертвують на храм. А так заблудші і темні люди беруть на себе гнів Божий і за все мають відповісти, за кожний підпис, який не має відношення до церкви! Схаменіться! Що не має чим зайнятися! Треба боротися з Богом? Господь в святому письмі забороняє нападати, відбирати храми. Господь сказав нічого не чіпати. Навіть тоді, коли Господь проповідував, він поважав волю людини. Хоча, як Бог, міг все знищувати, не угодне Богу. АЛЕ ГОСПОДЬ ЦЬОГО НЕ РОБИВ!
  А Ви берете на себе цю відповідальність цими підписами – думайте, що робите, заблудші ваші душі!
  Дуже тяжка і страшна розплата за це!

  1. А то нічого , що росія напала на нас і вбиває людей наших , руйнує міста. Он скільки вже загинуло , а скільки калік ! А руйнація країни яка ! А ваша церква схвалює цю війну і підтримує ворога . Ви совість маєте ?

  2. Господа в московських церквах немає. Бо патріарх московський який благословляє війну проти України служить не богу а дияволу!
   І ви теж горітимете у пеклі якщо служитимете церкві диявола.

 5. А то нічого , що росія напала на нас і вбиває людей наших , руйнує міста. Он скільки вже загинуло , а скільки калік ! А руйнація країни яка ! А ваша церква схвалює цю війну і підтримує ворога . Ви совість маєте ?

 6. Гнати ,і радикально взятися за цих московських По пів,так просувати жорстко щоб вони зрозуміли що їм тут не місце ,це всі працівники ФСБ ,всі вони при звані хто майор хто полковник і т.д.

 7. Все це під гаслами патріотизму більше схоже на віджим церковного бізнесу, поряд з тим влада самостійно робить з МП мучеників, які потерпають за свої переконання, створюючи таким чином підходящу картинку для пропагандистів у кремлі.

  1. Церква це не бізнес. А московський патріархат це не церква, а філіал КГБ.
   Московські попи не мученики, а вороги. Бо інакше тоді і російських солдат давайте називати мучениками бо їх вбивають в Україні.

 8. Назва УПЦ МП може існувати тільки на Росії, як філія української церкви (тобто на території іншої держави). І назва УПЦ МП має бути російська православна церква в Україні.Але в умовах війни з боку Росії немає права на існування.

 9. Того старосту разом з синами і іх однодумцями на передову ,в окопи,нехай там формують свою думку про москаля клятого.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.