Нещодавно у с. Струсів, що на Теребовлянщині, архієпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк здійснив чин освячення храму блаженних священномучеників УГКЦ Миколи Конрада (закатували у 1941 р. енкаведисти, коли повертався від хворої жінки, яка потребувала сповіді) та Миколи-Сави-Йосафата Цегельського (загинув у таборах Мордовії), уродженців села. Проектантом унікальної за задумом каплиці став Сергій Піньковський, також уродженець села. До зведення храму долучалося щоразу більше людей, хтось допомагав фінансово, а хтось вносив свою лепту, наприклад, Михайло Кульчицький, який спорудив фігури ангелів. Храмом опікуватимуться отці-василіяни, а уряд настоятеля виконуватиме о. Теодор Нагорняк, ігумен Бучацького монастиря Воздвиження Чесного Хреста Господнього.
Ідея щодо побудови такої каплички виникла ще у 2001 р., коли під час візиту в Україну Іван Павло ІІ проголосив блаженними греко-католицьких мучеників за віру, у тому числі Миколу Цегельського та Миколу Конрада.
Архієпископ Василій цього дня освятив новий престіл для храму, а відтак, з участю декана Микулинецького Євгена Влоха, радника протоігумена провінції Найсвятішого Спасителя в Україні о. Йосифа Кралька (він же ігумен Дрогобицького монастиря) та сотрудника храму св. Василія Великого м. Тернополя о. Олега Ворони, уродженця цього села, відслужив Божественну Літургію. У проповіді кир Василій говорив про життєвий і мученицький шлях отців Миколи Конрада та Миколи Цегельського. Опісля відбулося освячення води, а брати-семінаристи представили духовний концерт.
Високопреосвященний Василій висловив слова вдячності та вручив грамоти жертводавцям, які найбільше спричинилися до побудови храму. Цікаво, що у молитві взяла участь Марта Цегельська (Лендюк), дочка священномученика Миколи Цегельського, яка поділилася з присутніми свідченням про приклад молитви і посвяти свого батька.
Нагадаємо, що у Струсові діє монастир (резиденція Святого Миколая Чину Святого Василія Великого). Давній печерний храм заснований на зламі 16-17 ст., згодом його зруйнували татари. У 1772 р. проект монастиря було завершено та відбудовано. До речі, у с. Мушкатівка, що на Борщівщині, у 2017 р. відкрили Меморіал пам’яті жертвам псевдособору 1946 року.
А вже 11 липня Василій Семенюк візитував парафію Непорочного Зачаття Діви Марії у с. Буцнів Тернопільського району. Церкву збудували ще у 1744 році. Кир Василій очолив Архієрейську Божественну Літургію, на якій йому співслужили о. д-р Євген Кобильник (адміністратор місцевої парафії), о. д-р Віталій Козак (протопресвітер Тернопільського центрального деканату), о. Іван Зозуля (протопресвітер Великоберезовицький), протодиякон Володимир Вінтонюк.
Після Євангельського читання митрополит виголосив проповідь, в якій пригадав прочанам історію Буцнівської чудотворної ікони, за заступництвом якої побажав кожному з присутніх утвердження та зміцнення у вірі. Відтак відбувся чин освячення води, уділення повного відпусту та похід з копією чудотворної ікони навколо церкви з окропленням присутніх освяченою водою.
Історія ікони, яку подарував буцнівському монастирю оо. Василіян у 1729 р. Матвій Цивинський зберігає сотні таємниць чудодійних оздоровлень, лише упродовж 1731–1751 рр. таких було понад 60 випадків.
Богослужіння своїм співом прикрасив парафіяльний хор з с. Великі Гаї та брати-семінаристи, які опісля також представили концерт духовно-патріотичних пісень.