gazpostach

На Тернопільщині немає жіночих і чоловічих професій. Є професіонали!Сьогодні від економічних негараздів у суспільстві потерпають однаковою мірою як чоловіки, так і жінки.
Так, у 2016 році в місцевих центрах зайнятості Тернопільщини безробітних жінок було зареєстровано 46,7% від загальної кількості безробітних. За сприяння служби зайнятості області було працевлаштовано 9980 безробітних (жінки – 4187). З компенсацією роботодавцям витрат єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування отримали роботу 428 безробітних, з них 245 жінок. Більш сміливішими у започаткуванні власної справи були чоловіки (65 з-поміж 104 осіб, які скористались одноразовою виплатою допомоги по безробіттю для організації власної справи). Чоловіки охочіше брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру (із 3478 осіб – 1452 жінки), проходили професійне навчання або підвищували кваліфікацію за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (із 3920 безробітних – 1584 жінки).
Зберігається подібна тенденція й у січні-лютому 2017 року. Через службу зайнятості Тернопільщини роботу шукали майже 15,3 тис. безробітних (46% – жінки). Серед 797 осіб, які отримали прийнятні місця праці, кількість чоловіків і жінок майже однакова.
Проте, через низку суб’єктивних та об’єктивних причин, жінкам знайти своє місце на ринку праці дещо важче. Тому служба зайнятості прагне допомогти безробітним краянкам адаптуватися до умов ринкової економіки, не втратити мотивацію до праці, надати їм психологічну підтримку. У кожному базовому центрі зайнятості є тематичні кутки «Для вас, жінки», а в Будинку праці в Тернополі діє гендерний центр, на базі якого функціонує жіночий клуб «Гармонія», участь у якому брали успішні бізнес-леді, психологи-практики, науковці, народні майстрині, спортсмени, лікарі, учасники телешоу, навіть екстрасенс та графолог.
Прес-служба Тернопільського обласного центру зайнятості

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*