gazpostach

На Тернопільщині 100 юних аграріїв беруть участь у проекті «Розумний город»Компанія «Контінентал» вдруге проводить проект «Розумний город», спрямований на популяризацію сільського господарства серед дітей. Торішній позитивний досвід показав, що вони цікавляться сільським господарством, варто лише заохотити їх до цієї справи. У цьому році проект масштабували, підтримали ініціативу понад 100 юнаків та юначок.

У 2021-му проект також значно розширив свої географічні межі, адже до проекту долучились учасники родом з Шумської, Монастириської, Заводської, Саранчуківської, та Нараївської територіальних громад, що на Тернопільщині, а також Солобковецької територіальної громади Хмельницької області.

«Суть проекту “Розумний город” полягає в тому, щоб заохотити молоде покоління самостійно займатись вирощуванням сільськогосподарських культур, показати, наскільки сільське господарство – цікава і перспективна галузь. Навчити дітей любити свою землю і поважати працю на ній, відчути переваги життя в селі та зуміти скористатись ними», – розповідає Василь Мартюк, начальник соціально-інвестиційного відділу Компанії «Контінентал Фармерз Груп». – «На фінансування проекту у 2021 році “Контінентал” заклав 70 тис. грн, тому в межах цієї ініціативи всіх охочих учасників наша Компанія безкоштовно забезпечує насінням городини, лікарських трав, міндобривами та надає експертний агрономічний супровід. Водночас від школярів потрібне тільки бажання, зацікавленість і наполеглива праця, а від їхніх батьків – підтримка в починанні нової справи та наявність невеликої земельної ділянки під грядку для майбутніх урожаїв».

Цього року координатор проекту Василь Капустинський вирішив окрім городніх культур, таких як буряк, морква, цибуля, запропонувати юним аграріям вирощувати лікарські трави. Учасники цю ініціативу радо підтримали і відтепер з кожним днем усе більше пізнають процес вирощування ехінацеї пурпурової, мальви мавританської та лікарські нагідки двох сортів: «Махрова» та «Кальта».

«Усім, хто долучився до проекту, передали технологічну літературу, щоб можна було ознайомитися з аспектами вирощування, посадки та подальшого догляду. Також ми, в свою чергу, здійснюємо технологічний супровід і огляди ділянок, залучившись допомогою наших агрономів», – прокоментував Василь Капустинський, менеджер соціально-інвестиційного відділу Компанії «Контінентал Фармерз Груп».

Школярі весь процес вирощування – від посіву до збирання – фіксують у щоденниках та знімають на відео. Для зручної комунікації створено чат, де відбувається обмін досвідом.

Однією з умов проекту є те, що батьки не мають допомагати учасникам виконувати роботу. Організатори сподіваються, що це розвине в дітях самостійність та відповідальність перед поставленими завданнями. Наприкінці серпня вони оглянуть усі ділянки, які взяли участь у проекті, і визначать найкращу. У підсумку, переможці та усі учасники проекту отримають призи від «Контінентал Фармерз Груп».

Влада Брикса

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*