Повідомити новину

Поширити:

22 січня відзначають 102-річницю проголошення Акта возз’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Традиційний спільний захід за участю представників Тернопільщини та Хмельниччини відбувся на символічній межі двох областей.
Тут, між селом Гуків та селищем Скала-Подільська, через річку Збруч багато років тому пролягала умовна межа між ЗУНР та УНР.
З огляду на карантинні обмеження, участь в урочистому заході взяла обмежена кількість людей.
«Понад сто років тому здійснилася мрія мільйонів українців про соборну державу. Акт Злуки став виявом нашої волі до етнічної й територіальної єдності. Нинішній день ще раз прокладає міст між минулим і майбутнім України, стверджує нерозривний зв’язок між усіма поколіннями борців за її волю і незалежність. Ми демонструємо усьому світу нашу непохитність. І лише наполегливий, цілеспрямований рух уперед дасть нам змогу побудувати сильну й високорозвинену державу», – зауважив голова ОДА Володимир Труш.
Очільник області наголосив, що соборність – це наша жива пам’ять про мільйони героїв, які присвятили життя втіленню ідеї незалежної України. Це – вияв поваги до споконвічного прагнення українців здобути та зберегти етнічну і територіальну цілісність.
Після того, як представники делегацій обох областей зустрілися на середині мосту і з’єднали 50 метровий український стяг, у селі Гуків біля пам’ятника Роману Шухевичу відбулася спільна молитва.
Додамо, що День Соборності України – свято, яке відзначають щороку в день проголошення Акта возз’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Йому передувало підписання (22 січня 1918 р.) Четвертого універсалу Центральної Ради, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. Західноукраїнську Народну Республіку було проголошено в листопаді 1918 року. Процес об’єднання України завершився 22 січня 1919 року.
 

Теги: офіційно