10.06.2023 14:32

Повідомити про новину

Поширити:

Ухвалою від 17 січня цього року апеляційний суд Тернопільської області не змінив попереднє рішення, яким залишено без задоволення позов голови Національного банку України Валерії Гонтаревої проти народного депутат України від ВО «Свобода» Михайла Головка.
Чергова спроба Валерії Гонтаревої нібито захистити ділову репутацію Нацбанку завершилася провалом. Розглянувши апеляційну скаргу Національного банку України за позовом проти Михайла Головка, суд відхилив її та залишив у силі попереднє рішення.
Ще навесні цього року голова Нацбанку Валерія Гонтарева подала в суд на Михайла Головка за начебто хибні звинувачення. Справа стосувалася фактів умисного знищення банку «Хрещатик», які озвучив тернопільський «свободівець». Чиновниці не вдалося захистити ділову репутацію Нацбанку, і суд вона програла. Наприкінці жовтня минулого року Тернопільський міськрайонний суд залишив без задоволення позов голови Національного банку України до Михайла Головка.
Після того, як стало відомо про позов у суд, Михайло Головко запевнив, що інформації, яку він має у наявності, цілком досить, аби виграти справу. Підтвердження фактів, про які він говорив публічно, були надані суду на розгляд, і 24 жовтня справа була закрита на користь нардепа.
– Відмовляючи у задоволенні позову, суд першої інстанції виходив із того, що поширена на сайті телеканалу «112» та на особистій сторінці народного депутата Михайла Головка в соціальній мережі «Facebook» інформація є оціночними судженнями, думками, переконаннями, критичною оцінкою діяльності, висловлюванням суб’єктивної думки і поглядів Михайла Йосифовича. З таким висновком суду погодилась і судова колегія апеляційного суду, оскільки він відповідає вимогам закону та грунтується на матеріалах справи, – зазначив представник нардепа, правозахисник Андрій Гуцалюк.
– Гонтарева подала на мене до суду з аргументами про те, що я звинуватив її в причетності до ліквідації банку «Хрещатик». За час її керівництва Національним банком України було знищено більше 80 українських банків, водночас присутність російських банків у фінансовому секторі України зросла з 10 до 40 відсотків. Тобто, все це сталося внаслідок «успішного» управління Гонтаревої. Вона займає антиукраїнську позицію, робить рефінансування таких російських банків, як «Промінвестбанк», «Сбербанк», «ВТБ», «Альфа-Банк» і так далі. Банк «Хрещатик» був одним із банків, у якому була державна частка, в тому числі 25 відсотків Київської міської ради. Він був повністю самодостатній, і тільки за вказівками Гонтарєвої, коли почали виводити з банку капітал, ситуація змінилася, – переконаний Михайло Головко.