gazpostach

Михайло ГОЛОВКО: «Чинна влада планує позбавити місцеві громади акцизних надходжень»Обіцяючи децентралізацію, влада вдається до обману і вилучення стабільних джерел надходжень із місцевих бюджетів, замінивши їх механізмами перерозподілу  ресурсів через центральні органи. Такі зміни можуть покласти початок негативним тенденціям перенесення низки ресурсів на вищий рівень, що призведе до зубожіння українців. Зокрема, це стосується акцизу на тютюн та інші товари. Центральна влада у законодавчій площині готує підґрунтя для того, щоб вилучати кошти із громад на користь загального державного бюджету.

«Теперішня українська влада вирішила спочатку розширити повноваження місцевих громад, перекинувши на них обов’язок фінансувати окремі галузі за власний кошт. Потім зрозуміла, що окремі податкові надходження, які раніше перераховували у місцевий бюджет, можна реквізувати собі. Тобто, насправді, втілюється ціла схема уярмлення українців. Вчора вони говорили про фінансову самостійність громад, а завтра заберуть кошти», – переконаний народний депутат України від ВО «Свобода» Михайло Головко.

Зміни, що стосуються перерозподілу власних доходів сільських, селищних та міських рад, є неприйнятними. Протягом 2016 року за рахунок роздрібного акцизного податку місцевим радам вдалося профінансувати наступні заходи:

– благоустрій;

– ремонт автомобільних доріг;

– поточний ремонт водопровідно-каналізаційної системи;

– проведення спортивних змагань;

– виплату матеріальної допомоги малозабезпеченим верствам населення та учасникам АТО.

«Хоча коштів мало і не завжди громадам вдавалось виконати окремі роботи, але влада хоче забрати і це, адже сьогодні заберуть акциз на тютюн та інші товари, завтра усе інше», – зазначає Михайло Головко.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*