29.11.2022 23:18

Повідомити про новину

Поширити:

Про заходи енергоефекртивності йшлося на робочій нараді під головуванням першого заступника Міністра розвитку громад та територій України Василя Лозинського та голови Тернопільської облдержадміністрації Володимира Труша.
– Позиція міністерства і моя особиста – кожен крок і кожен день роботи у тематиці енергоефективності дає шлях до повної незалежності країни. Усі ми знаємо і розумієм історію походження енергоресурсів. Чим ми менш енергозалежні від наших сусідів, тим більш успішною стає країна. Це домашнє завдання, яке є на порядку денному у кожного з нас. Одним із кроків, над яким працює міністерство, усунення бар’єрів щодо масштабної термомодернізації. Відповідний проект закону розміщено на сайті міністерства, – розповів перший заступник Міністра розвитку громад та територій України Василь Лозинський.
Тернопільщина є активною учасницею програм щодо стимулювання енергозбереження.
– Ми використовуємо усі наявні інструменти енергоефективності. Це передусім державна підтримка від фонду регіонального розвитку, у  цьому році в області реалізується 6 проєктів на суму 21,2 млн гривень. 19 ОСББ нашого краю беруть участь у програмі  Фонду енергоефективності «Енергодім». Обсяг фінансування їхніх проєктів становить 96,7 млн грн., – повідомив Володимир Труш.
Крім того, Тернопільщина активно співпрацює з міжнародними фінансовими організаціями, які допомагають впроваджувати енергозберігаючі технології.

– Область посідає  друге місце  в Україні по встановленню сонячних електростанцій у приватних домогосподарствах. При цьому, в перерахунку по кількості СЕС на 1000 осіб, область є лідером – 2,54 станції. Це понад 50 млн євро інвестицій. Розвивається мала гідро-, вітро-, сонячна енергетика, – начальник управління містобудування та архітектури ТОДА Володимир Харченко.
Завдяки урядовій програмі «теплі кредити» 12 650 домогосподарств тримали кредити на суму 267,9 млн гривень.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.