gazpostach

Коли злочинець залишив сліди…Відбитки пальців у всіх людей різні. Саме тому за цими унікальними слідами, залишеними людиною, можна ідентифікувати особу.  Метод має назву «дактилоскопія» і широко застосовується багатьма службами.

Дактилоскопічна експертиза має важливе значення при досудовому розслідуванні та судовому розгляді. Почасти від її результатів залежить доля людини, адже на підставі висновку експерта Феміда підтверджує причетність або ж невинуватість особи до злочину.

Виявленням та вивченням слідів пальців рук, залишених на місці злочину, та ідентифікуванням займається сектор дактилоскопічних видів експертиз та обліків Тернопільського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України. Його фахівці досліджують сліди папілярних візерунків, порівнюють їх з відбитками та встановлюють, кому вони належать.

– Нам надходять матеріали досліджень з різних підрозділів правоохоронних органів, – розповідає судовий експерт НДЕКЦ Степан Добко. – Це можуть бути як готові матеріали, так і відкопійовані або вилучені сліди з місць нерозкритих злочинів.

Відбиток пальця, знайдений на місці скоєння злочину – один з важливих доказів у процесі розслідування. З готовим матеріалом працювати завжди легше. Його потрібно порівняти і встановити, чи належать він конкретній особі. Експерти-дактилоскопісти у своїй роботі використовують різні засоби та методи для виявлення і фіксації слідів рук.

– Залежно від слідосприймаючої поверхні, давності залишеного сліду, обирається метод, – зауважує  Степан Добко. – Може застосовуватися найпростіший дактилоскопічний порошок або ж складний хімічний реактив.

Відбитки пальців рук у кожної людини індивідуальні – двох людей з однаковими папілярними узорами у світі не існує. При народженні на шкірі людини з’являються унікальні узори, змінити які будь-якими методами неможливо.

– Бували випадки, коли зловмисники зрізали верхній шар шкіри, щоб стерти папілярний малюнок, та з часом він відновлювався, – зазначає судовий експерт.

Саме за допомогою папілярних ліній на руках криміналісти можуть ідентифікувати особу. Досліджуючи виявлений слід, експерт може надати безліч інформації – вік, зріст, вагу, стать, фізичні вади та професійні навички особи, яка його залишила.

Робота експертів-дактилоскопістів – точна, чітка, без права на помилку, адже від них залежить доля людини.

 

 

 

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*