07.02.2023 10:03

Повідомити про новину

Поширити:

Нарешті на терени нашого краю прийшло довгоочікуване тепло. А разом із ним і гучні забави, фестивалі. Так минулої неділі, 8 травня, жителі Тернопільщини мали змогу поласувати смачнючими варениками, посьорбати справжнього українського капусняку, поспівати. Саме цього дня старовинний Збаразький замок, на території якого й відбувалися всі дійства, гостинно відчинив ворота і радісно чекав на відвідувачів.
Святкування розпочали урочистим відкриттям Всеукраїнського фестивалю «Козацька слава». Справжні лицарські бої, хлопці у козацьких костюмах, неймовірний запал – і український дух охопив глядачів. Вони з вигуками «Героям слава!» захоплено спостерігали за дійством. Далі на глядачів чекав концерт, де лунала милозвучна рідна українська пісня. Люди підспівували артистам, не зважаючи на дощ і прохолодну погоду.
Житель Тернополя Іван Москалюк приїхав на концерт із трирічною донечкою Ангелінкою.
«Ми довго чекали на ці розваги. І я, і моя донечка любимо українську культуру. Ангелінка знає п’ять народних українських пісень, тому охоче підспівує. Дощ нам не завадить насолодитися святом», – усміхаючись сказав чоловік.
Окрім цього, на території замку проводили «Вареник-fest» і «Капусняк-fest», під час яких гості мали змогу поласувати стравами десятків українських господинь із різних куточків Тернопільщини. Особливо ці заходи були до вподоби чоловікам. Вони, куштуючи українські страви, щоразу нахвалювали кожну газдиню, щоб та дала ще добавки. До слова, цьогоріч господині з Тернопільщини встановили своєрідний рекорд – наліпили шість тисяч вареників і наварили дві сотні літрів капусняку.
«Моєму Ігорчику десять років. Він не любить ні капусняк, ні вареники. А нині смакує, аж за вухами лящить. Каже, якийсь вусатий дядько в шароварах йому сказав, що як їстиме ці страви, то виросте сильним козаком», – поділилася жителька Збаража Ірина Смакоуз.
А ще цього дня мешканці й гості святкували День міста і розпочали обласний туристичний фестиваль «Мандруємо замками Тернопілля».
Відвідав заходи й голова обласної державної адміністрації Степан Барна.
«Схожі свята відбуватимуться у кожному замку Тернопілля, – зазначив очільник краю. – Ми поставили за мету спрямувати близько 10 млн. гривень на облаштування під’їздів до цих старовинних споруд задля покращення умов для туристів».
Зоряна ДЕРКАЧ
 
 
 

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.