gazpostach

Їх об’єднала «Сила духу»Изображение 494Днями у залі Чортківського державного медичного коледжу відбувся перший етап Всеукраїнської спартакіади «Сила духу» з нагоди 25-річчя Незалежності України і 16-річчя діяльності Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.

Відкриваючи захід, в.о.начальника управління цієї організації в Тернопільській області Федір Бортняк зазначив, що 16 років діяльності структури – це період прийняття відповідальних рішень, реалізація нових проектів із питань соціального захисту людей з обмеженими можливостями.

Народний депутат України Олег Барна, виступаючи перед присутніми, зауважив, що діяльність даного Фонду належним чином оцінили ті, хто втратив здоров¢я на виробництві, а також члени сімей загиблих під час виконання трудових обов¢язків.

Відповідальність Фонду перед суспільством – це, зокрема, страхові виплати потерпілим (понад 16 млн. грн. у цьому році). Більше мільйона гривень виплачено внутрішньо переміщеним особам з тимчасово окупованих територій. Здійснено фінансове забезпечення комплексу послуг із медичної і соціальної реабілітації потерпілих, санаторно-курортного лікування в оздоровчих закладах України.

Чимала робота триває і з профілактики виробничого травматизму, а також із залучення інвалідів праці до активного громадського життя.

– Багато потерпілих на виробництві пережили особисті трагедії. Щоб такі люди не втрачали віри у себе, розкрили свої таланти, працівники Фонду намагаються змінити життя людей з обмеженими можливостями на краще, – розповідає   інвалід трудового каліцтва ІІ групи Богдан Сидорович Комаринський. – На змаганнях спартакіади «Сила духу» зібралися такі самі, як і я люди з активною життєвою позицією, які не здалися на волю обставин, не склали руки, мовляв, я інвалід – і життя скінчилося. Такі спортсмени-аматори, як Василь Корчук, Людмила Нікітіна, Микола Божемський, Іванна Бондарчук, Світлана Магденко, Ірина Корчевська, Іван Герцунь, Надія Герман, Надія Мушалюк, Михайло Мазур, Мирослав Маркович, Богдан Адамів, Анатолій Зайлабутдінов уже мають особисті спортивні досягнення й відзнаки спартакіади.

У змаганнях з дартсу у загальнокомандному заліку перше місце здобули спортсмени-аматори і працівники, які представляли відділення виконавчої дирекції Фонду в Бережанському районі, «срібло» виборола команда управління виконавчої дирекції фонду в області, а «бронзу» – команда відділення  виконавчої дирекції фонду в Бучацькому районі. Усі присутні потерпілі на виробництві отримали подарунки, грамоти, призи. А кращим працівникам структур виконавчої дирекції Фонду в області вручили грамоти і подяки.

Без активної допомоги директора Чортківського державного медичного коледжу Любомира Степановича Білика свято не було б таким по-сімейному затишним й водночас урочистим. Після спортивних баталій він організував  концерт за участю талановитих студентів і викладачів очолюваного ним закладу.

Активну участь у заходах взяли і представники влади Чортківщини – голова Чортківської РДА М.Ф.Сташків, голова Чортківської районної ради В.М.Шепета, міський голова Чорткова В.П.Шматько, начальник відділу молоді і спорту Чортківської РДА О.В.Галущак, голова обласної організації ФСТ «Спартак» В.Приймак і чимало інших.

Галина ВАНДЗЕЛЯК

Фото авторки

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*