Повідомити новину

Поширити:

Шістсот п’ятнадцять гривень втратила жителька Чортківщини, повіривши невідомим. В одній із соцмереж двадцятишестирічна жінка отримала повідомлення про те, що вона виграла одну із останніх моделей дороговартісного телефону.
Невідомі в приватних повідомленнях пояснили, що її сторінка брала участь у розіграші призів. Аби отримати подарунок, потрібно оплатити вартість доставки. Організатори неіснуючої акції пообіцяли, що, як тільки жінка отримає телефон, гроші повернуть.
Жителька Чортківщини погодилася з такими умовами і на вказаний рахунок перерахувала 615 гривень. Проте приз не надходив, а на повідомлення ніхто не відповідав. За допомогою потерпіла звернулася до поліції.
Шахраї наживаються на продажу нерухомості
До поліції звернулася 78-річна жителька Козівського району. Жінка розповіла, що розмістила в газеті оголошення про продаж будинку в одному із сіл району. До неї зателефонував незнайомець, який захотів придбати житло. Чоловік почав квапити жінку оформити договір купівлі-продажу, мовляв, він хоче придбати житло та одразу їхати за кордон. Попросив оплатити послуги нотаріуса за переоформлення будинку, а він швидко підготує усі документи.
Жінка погодилася і перерахувала 5200 гривень на телефон незнайомця. Далі – класична схема шахрайства: покупець на зв’язок більше не виходив.
За фактом шахрайських дій розпочато кримінальне провадження. Правоохоронці застерігають жителів області не довіряти телефонним незнайомцям. Зустрічатися з покупцями необхідно особисто та обговорювати усі деталі купівлі-продажу на місці. А ще  – у жодному разі не перераховувати гроші на невідомі номери або рахунки.
Втрата грошей через зламаний акаунт
Злочинці активно взялися зламувати сторінки користувачів соціальних мереж і розміщувати на них прохання про допомогу. У таку пастку потрапила 20-річна тернополянка. Дівчина в Інстаграм прочитала про те, що у її знайомої серйозні проблеми зі здоров’ям і та благає про кошти на дороговартісне лікування. Не роздумуючи, дівчина перекинула на картку, номер якої був вказаний у пості, п’ять тисяч гривень. Лише згодом дізналася, що у подруги все гаразд, а її акаунтом скористалися невідомі особи.
Спеціалісти Департаменту кіберполіції рекомендують проходити автентифікацію лише на офіційній сторінці соціальної мережі або в мобільному додатку та не довіряти підозрілим листам від імені адміністрації, які вимагають від користувачів дані доступу до акаунту. Це дасть змогу уберегти себе та близьких від шахрайських посягань.
Щоб не потрапити на гачок шахраїв, пароль для поштової скриньки, на яку ви реєструватимете акаунт у соціальній мережі, має бути оригінальний і складний. Обов’язково створіть додаткові критерії безпеки – наприклад, прикріплення номеру телефону до аканту. Спілкуючись у соціальних мережах, не слід довіряти усім, хто хоче встановити з вами контакт, а надто, якщо в розмові з’являються прохання, пов’язані з відправкою SMS на який-небудь номер або відправкою кодів, що раптово прийшли на телефон. Обов’язково оновлюйте секретні питання для відновлення паролів на важливих для вас ресурсах; не прив’язуйте до акаунту в соціальній мережі реальну кредитку або інтернет-гаманець, якщо на них знаходяться великі суми грошей.
Купуючи чи продаючи в Інтернеті, будьте пильними
З кожним днем усе більше людей здійснюють покупки в мережі Інтернет, і, на жаль, деякі з  цих торговельних оборудок закінчуються втратою коштів – як для продавців, так і для покупців. Адже все більше зловмисників під різними приводами привласнюють чужі кошти.
Ось факти з останніх повідомлень відділу комунікації обласної поліції.
Один із потерпілих розповів, що знайшов на сайті оголошень допис про продаж автомобільних запчастин. Продавець попросив здійснити передоплату, після чого пообіцяв надіслати товар службою доставки. Однак, як тільки заявник переказав 2 тисячі гривень, продавець зник, вимкнувши мобільний телефон.
Від аналогічних афер потерпіли ще двоє жителів області. Вони втратили по 500 гривень.
Ще двом потерпілим, які продавали й купували майно через сайти, аферисти надіслали фішингові повідомлення  – щоб отримати доступ до їх банківських рахунків. Люди заповняли дані, вказуючи конфіденційну інформацію, і, як наслідок, одна заявниця втратила 300 гривень, а тернополянин позбувся майже 10000 гривень, які аферисти зняли в банкоматі.
Відомості про подію правоохоронці внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань відповідно до статті 190 Кримінального кодексу України (шахрайство).
Правоохоронці вкотре нагадують правила, як не стати жертвами інтернет-шахраїв:
– перевіряйте інформацію про продавця (заведіть його дані у пошуковик, почитайте відгуки про нього в Інтернеті);
– при надходженні товару перевірте його на пошті;
– використовуйте функцію післяплати;
– не повідомляйте реквізити вашої картки, які маєте право знати лише ви: термін дії карти, коди, одноразові паролі, які приходять на телефон.
У разі, якщо ви стали жертвою шахраїв, звертайтеся до поліції за номером «102».