Повідомити новину

Поширити:

Майже 400 тисяч вірян різних конфесій приїхали вклонитися цій іконі до Зарваниці і Тернополя. Такої кількості паломників у архікатедральному соборі Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці (а це майже 280 тисяч) не було ще ніколи.
Про те, як виникла ідея привезти святиню в нашу область, розповідає фундатор благодійного фонду «Твори добро», директор будівельної компанії «Креатор-Буд» Ігор Гуда.
— Кому належить ініціатива привезти Нерукотворний образ на Тернопільщину?
— Такий поклик виник у Високопреосвященного кир Василія (Семенюка), архієпископа і митрополита Тернопільсько-Зборівського Української греко-католицької церкви, отця-ректора Зарваницького Марійського духовного центру, економа Тернопільсько-Зборівської архієпархії, протоієрея Володимира Фірмана та отця Романа Дутчака, судового вікарія Тернопільсько-Зборівської архієпархії. Я одразу підтримав цю ініціативу, бо нині, в такий непростий час, людям потрібна духовна підтримка. Ми з дружиною Наталею щиро вдячні за можливість долучитися до цієї величної події. Ікона прибула на Тернопільщину з благословення Папи Франциска. Таким чином він висловив свою підтримку Україні. Це жест доброї волі, рука духовної допомоги нашому народові.
— Перебування ікони на Тернопільщині — це і заслуга благодійного фонду «Твори добро», який ви очолюєте, бо, як зазначав митрополит, Церква не впоралася б із такими великими витратами…
— Це воля Всевишнього! Саме Він дав таку ласку і можливість долучитися. Чудесним чином склалися всі обставини, і Тернопільщина отримала підтримку Ватикану в ініціативі прибуття Нерукотворного образу. Ми всюди отримували «зелене світло», навіть під час різних труднощів. Не все є у волі людини, часом ми — лише інструмент у руках Бога. Нині Господь вирішив показати нам своє обличчя.
Вдячний усім, хто долучився до цієї історичної події, а саме: високопреосвященному кир Василію Семенюку, архієпископу та митрополиту Тернопільсько-Зборівському УГКЦ; боголюбивому єпископу кир Теодору Мартинюку, протосинкелу Тернопільсько-Зборівської архієпархії УГКЦ; прот. Володимиру Фірману, економу Тернопільсько-Зборівської архієпархії УГКЦ; монс. Паоло Бенедіку, хранителю Папської захристії; прот. Роман Дутчаку, судовому вікарію Тернопільсько-Зборівської архієпархії УГКЦ; прот. Марку Семегену, президенту товариства «СВЯТА СОФІЯ»; високодостойній пані Тетяні Іжевській, Послу України при Святому Престолі; Роману Демушу, семінаристу Української Папської Колегії святого Йосафата і всім, хто підтримував цю справу молитвою та добрими намірами.
— Чи не було застережень або страху, адже Нерукотворний образ — одна з найвеличніших реліквій християнства?
— Цінність святині не можна оцінити матеріальними мірками. Ми можемо лише захоплюватись її історичною цінністю. Спас Нерукотворний транспортували в особливих умовах, із дотриманням всіх вимог, із охороною та представниками Ватикану, котрі стережуть святиню. Але, гадаю, що її, передусім, береже Господь. Ми маємо розуміти, що Нерукотворний образ має, насамперед, духовне значення. Сотні тисяч християн зміцнюють віру і єднають серця в молитві за Україну. Нині за допомогою наших духовних отців ікону повернули у Ватикан на зберігання до Папської захристії.
— Чи виправдались ваші очікування щодо перебування ікони на Тернопільщині?
— Головне, що ця історична подія виправдала очікування сотень тисяч паломників, які прийшли до Нерукотворного образу в очікуванні підтримки. Не розчаровували людей ні довга дорога, ні перебування в черзі, ні холод, адже всі, хто прийшов приклонитись до ікони, відчули особливу Божу благодать. Дивлячись на кількість вірян, які приклалися до святині, ми бачимо, наскільки потрібною була ця подія. Вірю в те, що всі благі наміри, всі молитви, які подумки і вголос висловлювали ми цими днями, принесуть благословення Україні.
— Дякую за розмову!
Спілкувалася Вікторія ДЕРІНЬ