Повідомити новину

Поширити:

За словами Олександра Кравчука, голови Тернопільської  регіональної організації «ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ» у Тернополі усі забудовники є заручниками корупційної схеми, від чого страждають тернополяни, які вирішили придбати квартиру у рідному місті. Тому що саме через корупцію у Тернополі збільшується вартість житла за квадратний метр на 30 відсотків  і від цього потерпають прості мешканці міста, що збираються придбати квартиру.
«Знизити вартість житла на третину у Тернополі дуже просто – для цього потрібно виключити корупційну складову – від сесії міської ради, де за кожне рішення треба дати хабара до технічної документації до містобудівних умов –всюди треба дати хабар, – каже Олександр Кравчук. – Коли ми прийдемо у раду, то найперше позвільняємо всіх архітекторів, всіх з БТІ, ми все це підчистимо під ноль. Ми це все приберемо, щоб за кожну печатку і підпис не треба було дати хабар».
Як стверджує Олександр Кравчук, у сусідніх містах вартість житла на 30 відсотків нижча, ніж у Тернополі.
«Візьмемо до прикладу місто Хмельницький, Сергій Надал не дозволив забудовникам з цього міста зайти у Тернопіль та будувати житло за дешевшими цінами, – наголошує Олександр Кравчук. – Тому я сьогодні хочу спитати міського голову,  чому у Хмельницькому метр квадратний вартує 400 доларів у майже у будь-якому мікрорайоні міста,  а в Тернополі 600-700 доларів. Я вам скажу в чому різниця – у хабарях, які треба заплатити у Тернополі, щоб побудувати будинок. Для того, щоб отримати той чи інший документ, забудовнику всюди треба заплатити. Приміром, будує фірма будинок площею 10 тисяч квадратних метрів, можна собі тільки уявити скільки треба заплатити забудовнику за сесію за містобудівні умови – я вам скажу це приблизно по два долари за квадратний метр. Ось ці хабарницькі та здирницькі умови ми забираємо і житло дешевшає. Тому коли ми прийдемо у міську раду і до нас звернеться забудовник, то ми даємо «зелене світло» на будівництво без жодних хабарів. І тоді тернополяни зможуть придати житло за ціною 400 доларів за один метр квадратний».
Тернополяни,  досить терпіти та переплачувати за житло !