Повідомити новину

Поширити:

Весна 2023 року не подібна до попередніх. Тепла безсніжна зима, з частими дощами доволі наситила грунт  вологою, що сприяло озимині вийти навесні в доброму стані. Тож в агропідприємстві «Вікторія–92» Козівської громади, аби якомога швидше підживити озимину, аграрії вийшли в поле вже з першого березня і за чотири дні провели підживлення 1200 гектарів озимої пшениці та 850 гектарів ріпаку мінеральними добривами по таломерзлому грунті.

Незважаючи на квітневу негоду, хлібороби підприємства, використовуючи кожну погожу днину, організовано засіяли 570 гектарів ярого ячменю, що на кінець місяця дав дружні сходи і гарний ріст та надію на щедрий урожай. А на п’яте травня господарство закінчило посів 1450 гектарів кукурудзи та 160 гектарів соняшнику і розпочало посів сої. Також здійснило друге підживлення озимини і проводить зараз агротехнічні заходи щодо боротьби з бур’янами, шкідниками та хворобами сільськогосподарських культур.

Це вже двадцята хліборобська весна молодого керівника агропідприємства Олександра Пеляка, що за ці роки набув багатющого досвіду. Застосовуючи передові технології, обробляє нині до п’яти тисяч гектарів землі. Аби успішно веснувати, господарство напередодні підсилило діючу виробничу потужність новою технікою, придбавши два трактори марки New Holland, сівалку  Horseh Pronto і оприскувач Lemken  Sirius 10. До речі, у господарстві вся техніка найсучасніша, в якої основне не лише продуктивність сільськогосподарських робіт, а й комфортні умови для механізаторів.

Поряд з веснуванням у полі, в господарстві здійснюють будівельні роботи, розбудовуючи виробничу і соціальну інфраструктуру. Так, минулого року добудовано другу лінію зерноелеватора на 14 тисяч тонн продукції, введено в експлуатацію заправну станцію ємністю 100 тисяч літрів пального, а для зберігання сільськогосподарської техніки побудовано критий машинно–тракторний двір. А  цьогоріч  у Плотичі будівельники вже звели новий адміністративно–побутовий  будинок. В ньому будуть розташовані, оснащені сучасною технікою, виробничі кабінети для спеціалістів, кімната для прийому відвідувачів, клас для навчання механізаторів і працівників інших професій.

Обладнують на сучасному рівні побутові кімнати, душові кабіни, роздягальні. Упорядковують виробничо–господарську територію. Забезпечення працівникам належних виробничих і побутових умов праці – одне з головних питань у роботі керівника господарства.

В умовах війни всі зусилля суспільства спрямовані на подолання агресора і наближення перемоги. Агропідприємство «Вікторія–92» постійно підтримує територіальні сільські громади, родини учасників війни, всебічно допомагає Збройним силам України технікою, коштами, продуктами харчування, матеріальними цінностями.

До речі, із Вікторівки і Плотичі, що є базовими селами господарювання агропідприємства, з перших днів російської агресії 40 жителів вступили до лав ЗСУ. Таким чином, одні воюють на фронті, інші сільчани тримають хліборобський стрій на полі, вирішуючи продовольчу безпеку держави. Прикладом можуть послужити родини вікторівчан Йосипа Репели, де син Петро і внук Дем’ян воюють з окупантами, а син Борис  трудиться механізатором на передовій весняно–посівної кампанії, аби бути з хлібом насущним країні. Житель Городецький Ігор – на фронті, а син Владислав працює агрономом.

В такому єднанні фронту і тилу працівники ФГ «Вікторія–92»  хліборобською працею вносять і свій вклад у перемогу України над рашистами.

Враховуючи сьогоднішні життєві реалії і ризики у сільськогосподарському виробництві, ФГ «Вікторія–92» не зупиняється на досягнутому, а продовжує  працювати з перспективою на майбутнє, з вірою у післявоєнне швидке відродження України.

На фото: голова агропідприємства Олександр Пеляк з заступником з рослинництва Олегом Дмитришеним;

Йосип Репела з сином Борисом на сівбі кукурудзи;

Владислав Городецький серед озимого ріпаку