28.02.2024 02:09

Повідомити про новину

Поширити:

9З українською співачкою Катериною Шимків нас познайомила літня пора 2015-го, коли у Чорткові святкували День міста. Тоді молода виконавиця і землячка вкотре зачарувала усіх мелодійним й ніжним голосом, теплим поглядом й пломеніючою любов’ю.
Тепер Катерина Шимків уже відома співачка, але не зазнається і серед насиченого концертними поїздками й благочинними акціями графіка, знайшла хвильку для розмови.
– Співаю змалечку. Батьки спочатку записали мене у музичну школу в Чорткові. Далі були Тернопільське музичне училище ім. Соломії КрушельницькоЇ, Київський національний педуніверситет ім. М. Драгоманова та Київський інститут культури і мистецтв, де отримала ступінь магістра музичного мистецтва, – згадує свою нелегку стежину до омріяного.
А мріялося дівчині про єдине – якнайкраще виконувати естрадні пісні та потрапити на велику сцену. Кажуть, Бог допомагає не просто тим, хто має мрію, а  переважно тим, хто важко працює, аби омріяне втілити в життя. У 2009 році Катя познайомилася з відомим співаком Павлом Доскочем, якого називає творчим батьком і який допоміг їй записати перший компакт-диск «Я – твоя Дністрянка», що був презентований великим концертом у її рідному містечку. Згодом відзняла перший кліп «Яблука падають», а 2011-го створила другий музичний альбом «Чекаю тебе». Вокалістка з приємністю і вдячністю згадує тих людей, які робили концертне життя насиченим, допомагали шліфувати нові творчі грані.
Тісна співпраця із Мар’яном Гаденком, Світланою Суворовою, Павлом Мрежуком, Андрієм Демиденком подарували юній співачці неповторні миті та невимовну насолоду від справжньої української пісні. А з Павлом Доскочем разом виступали на концертах. Особливо пам’ятні – у містах Чикаго та Пассейк (США), присвячені Дню матері. Незабутніми стали і виступи на фестивалі «Доля», 20-му ювілейному концерті «Шлягер року-2015», у Палаці «Україна» та Палаці спорту в Києві.
– З часом я сама стала авторкою багатьох своїх пісень, більшість з яких – про кохання: «Тільки ти», «Вогонь в душі», «Лише про тебе» та інших. Ще в 2013-му вийшли два аудіо-альбоми «Лебідко-мамо» та «Знову до тебе». А скоро з’явиться вже й п’ятий альбом , – ділиться співачка найсокровеннішим.
Багато співає і про рідну землю. Катерина Шимків вважає, що кожен справжній артист повинен мати за честь бути Кобзарем свого народу, правдивим піснярем. У неї і досі перед очима «майданівці». І дружнє прохання співачки Руслани продовжувати виступ, бо вона повинна їхати в лікарню… А коли почалася війна на сході, Катерина вже не раз зігрівала піснею серця наших воїнів. Ось і зараз у найближчих планах – виступи у Краматорську та Слов’янську.
Але навіть з далеких країв співачка завжди з радістю повертається до рідного Чорткова, де її чекають люблячі батьки, віддані друзі і де вона щаслива, незважаючи ні на що.
Надія САСАНЧИН