Повідомити новину

Поширити:

Посмішка з красивими рівними білими зубами за всіх часів була показником здоров’я та успішності. Але не кожна людина може похвалитися таким подарунком природи.

Виправити це дозволяє сучасна естетична стоматологія. Вона здатна не тільки зберегти зуби здоров’я, але також зберегти красу посмішки, надаючи їй максимальну естетичність. Один з нещодавніх здобутків цієї науки: люмініри на зуби – дозволить будь-якій звичайній людині отримати голлівудську посмішку.

Що являють собою люмініри

Люмініри для зубів – це різновид протезів. Найтонші фарфорові накладки, які закріплюються на зовнішній поверхні зубного ряду у зоні посмішки. Пластинки повторюють передню поверхню зубної коронки та закривають ріжучі краї зубів. Подібна конструкція дозволяє надати їм не тільки бажаної форми, але навіть розміру та кольору.

Середня товщина накладки варіює в межах 0.3 мм, що можна порівняти з товщиною контактних лінз. Таким чином накладати люмініри можна, не сточуючи при цьому зубну емаль, що можна назвати додатковим плюсом. За цю особливість більшість клієнтів стоматологічних клінік ставлять люмініри у пріоритет перед вінірами та іншими подібними видами протезів.

Показання для встановлення люмінірів

Стоматолог призначає люмініри для вирівнювання зубів у таких випадках:

  • наявність діастем;
  • наявність помітних міжзубних проміжків;
  • нерівна форма зуба;
  • нерівний ряд одиниць у зоні посмішки;
  • потемніння емалі у зоні посмішки;
  • сколи на краях зубів;
  • тріщини на зубах.

Будь-яке з цих показань має власний варіант корекції, але він не завжди може гарантувати позитивний результат або потребує тривалого лікування.

Щодо протипоказань, то головні з них – надмірне руйнування зубів або вік до 16 років, оскільки в цей період ще формуються прикус та зубна емаль.

Технологія встановлення люмінірів

Дізнавшись, що таке люмініри на зуби, перше, що потрібно пройти пацієнту, це консультація у стоматолога. Лікар допоможе підібрати варіант платівок для встановлення, форму та відтінок. Для цього стандартно використовуються несправжні примірювальні моделі накладок. Завдяки їм пацієнт відразу може наочно зрозуміти, як виглядатиме остаточний результат.

Далі етапи реставрації йдуть у такій послідовності:

  1. За наявності проблем у ротовій порожнині, потрібно усунути їх усі, провести професійне чищення. Платівки підбираються лише після відновлення зубного ряду. Якщо із зубами все гаразд, то вибір здійснюється на першому ж прийомі.
  2. Накладки робляться в зуботехнічній лабораторії з урахуванням попереднього зліпка.
  3. Потім готові платівки приміряються на пацієнта. Якщо все гаразд, люмініри кріпляться на всі зуби за допомогою спеціального стоматологічного цементу.
  4. За наявності зауважень, дефекти люмінірів виправлятимуться доти, доки клієнт не буде задоволений.

Переваги та недоліки встановлення

У цих фарфорових накладок безліч позитивних сторін, серед яких:

  • Безболісність. На будь-якому з етапів встановлення клієнт не відчуває жодного дискомфорту, і не потребує анестезії.
  • Вплив на рідні зуби. Для встановлення не потрібно сточування емалі. Стоматолог може лише трохи підшліфувати зуби, щоб поліпшити фіксацію.
  • Якість. Виробництво відбувається за спеціальною технологією, запатентованою в Америці. Для створення використовуються лише складові високої якості.
  • Швидкість. Відвідувати стоматолога доведеться не більше трьох разів, якщо інших проблем із зубами немає.
  • Стійкість. У міру експлуатації люмініри не темніють через їжу, не деформуються і не потребують спеціального догляду.
  • Строк служби. При дотриманні лікарських рекомендацій та належному догляді ці протези можуть прослужити до 20 років.
  • Товщина. Зазвичай товщина платівки не перевищує півміліметра, що дозволяє зубному ряду виглядати максимально природно.

З недоліків:

  • Найвища цінова категорія. Виробництво за закордонною технологією та дорогі матеріали.
  • Низька індивідуальність. Люмініри виробляються в Америці, і вже в Україні можуть піддаватися корекції.
  • Протези не встановлюються на хворі зуби і приховують великих дефектів.
  • У порівнянні з вінірами можуть виглядати менш природно, створюючи образ голлівудської посмішки.

Фото: https://cis.ua/viniry/keramicheskie/

Догляд за встановленими люмінірами

Правила гігієни мало відрізняються від стандартного догляду рідних зубів. Їх потрібно чистити пару разів на день щіткою, включаючи також чищення важкодоступних проміжків зубною ниткою. Про стандартні профілактичні огляди у стоматолога також не слід забувати. Небажано розкушувати надмірно тверді продукти або займатися екстремальним спортом, щоб запобігти поломці.

Як видно, за люмінірами справді не потрібно особливого догляду. Але ці прості правила здатні продовжити термін експлуатації.