gazpostach

Будинок збудували, а тротуар і дорогу знищилиУ Тернополі багатоповерхівки ростуть, як гриби після дощу. Здавалося б, що тут поганого? Адже місто розвивається, збільшується у розмірах, а значить – живе. Проте часто, урвавши ласий шматок землі, забудовники нехтують професійними й моральними принципами.

Аби на вул. Мостовій Бічній з’явилася новенька багатоповерхівка, довелося пожертвувати тротуаром і дорогою. Адже, зводячи будинок, будівельна фірма МПП «Явір» пообіцяла, у разі потреби, відремонтувати тротуар і дорогу. Але, завершивши будівництво, вмить забула про обіцянку.

«Будинок звели ще у липні 2004-го, саме навпроти мого подвір’я. Забудовник попросив дозволу прокласти траншею для високовольтного кабелю через мій тротуар і дорогу. Дозвіл я дав, але попросив написати розписку про те, що у випадку пошкодження проїжджої частини, тротуару чи фундаменту огорожі МПП «Явір» зобов’язується все відновити. Попередній директор, який підписав цей документ, звільнився, а його наступник навіть не думає виконувати жодного з його пунктів. Відтак вже через два місяці замість тротуару утворився рів, а з-під асфальту проростають бур’яни», – розповідає тернополянин Маркіян Костюк.

Відтоді пан Маркіян розпочав боротьбу із забудовником. Він неодноразово скаржився керівництву будівельної фірми, голові житлово-комунального господарства, очільникам міста і поліції. Цей список можна продовжити, але жодна скарга не була почута. Замість того, аби змусити МПП «Явір» виконувати пункти розписки, будівельну фірму визнали збитковою. А комісія міськради взагалі не виявила порушень благоустрою. Нам не вдалося зустрітися з представниками МПП «Явір», оскільки це підприємство припинило свою діяльність, а на його майно накладено арешт.

«Ми не можемо вимагати у забудовника відшкодувати збитки чи відновити 20 метрів зруйнованого тротуару й пошкоджену трубу. Проте під час обстеження території на вул. Мостовій Бічній, 2а працівники муніципальної комісії і відділу технічного нагляду міської ради порушень правил благоустрою не виявили. Тобто тротуар перебуває у задовільному стані», – повідомив заступник Тернопільського міського голови Владислав Стемпковський.

Також чиновники міськради не бачать руйнувань дороги на вул. Мостовій Бічній. Хоча щодня вулицею з одностороннім рухом курсують великогабаритні машини, які доставляють товар у магазини, склади й розважальні комплекси, що розташовані на сусідній вулиці.

Щоб вимагати ремонту вулиці, а також власного тротуару, 78-річному чоловіку радять звертатися до суду. Хто має оплачувати судові послуги, і хто повинен відновити зруйновний тротуар і дорогу – чиновники не знають.

Віта КУКУРУЗА

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*