Повідомити новину

Поширити:

1816Кабінет міністрів України ухвалив рішення щодо умов приватизації ПАТ “Одеський припортовий завод”.
Відповідне рішення було ухвалене на засіданні Кабінету міністрів 18 травня.
Фонд державного майна запропонував Кабміну затвердити стартову ціну продажу ОПЗ на рівні 13,175 мільярдів гривень.
Завершені всі роботи з підготовки заводу до приватизації. За підсумками незалежної оцінки державного пакета акцій ПАТ “ОПЗ” конкурсна комісія з приватизації визначила стартову ціну в 13,175 мільярда гривень. Ми говоримо про пакет 795,084 мільйона акцій, що становить 99,6% акцій підприємства,
— зазначив на засіданні уряду глава Фонду держмайна Ігор Білоус.
Він пояснив, що запропоновані Фондом умови приватизації ОПЗ передбачають, що конкурс може відбутися тільки при наявності не менш двох учасників, а компанії з Російської Федерації до торгів не допускатимуться.
У Фонді держмайна попереджають, що покупцеві заводу доведеться вирішувати питання боргу ОПЗ перед компанією Ostchem, що належить опальному українському олігархові Дмитру Фірташу. Розмір боргу без урахування пені на сьогодні становить 193 мільйони доларів.
За даними Фонду держмайна, до підприємства проявляє інтерес вже щонайменше декілька потенційних інвесторів: польське підприємство Ciech, глобальна компанія Yara, американська корпорація Koch Fertilizers, американська компанія CF Industries та інші. Загалом їх є близько десяти.
Довідка: ОПЗ володіє найбільшим в СНД виробництвом аміаку та великим виробництвом карбаміду, а також унікальним, єдиним у країні — терміналом з перевалки аміаку на морські судна.
Джерело:  24tv.ua