24.03.2023 11:27

Повідомити про новину

Поширити:

1925У США презентували перший у світі архів клептократії. Документи про корупцію та бізнес ключових політиків тепер всі в одній базі.
Це онлайн-ресурс, який викриває можновладців-крадіїв. Проект створив аналітичний центр Hudson Institute.
І засвітилися в ньому не лише відомі російські, а й українські діячі На головній сторінці “Архіву клептократії” опинився і Президент України Петро Порошенко.
Щоправда, фігурує він тут також як “шоколадний король” через свій славнозвісний кондитерський бізнес. Документи, які подає ресурс про Порошенка, стосуються його офшорних компаній.
Це частина документів Mossack Fonseca, які свідчать, що з допомогою цієї компанії Петро Порошенко заснував офшорну фірму. І відбулося це, як пишуть ЗМІ, якраз під час жорстоких боїв на сході України.
Матеріали на ресурсі представлені багатьма мовами, в тому числі українською. Архів структурований довкола конкретних осіб. У кожному профілі є коротка біографія і тека документів.
Документи, представлені в новому архіві, викривають і схеми роботи скандально відомої компанії “РосУкрЕнерго”. Її “покровитель” — кримінальний авторитет Семен Могилевич тісно співпрацював з олігархом Дмитром Фірташем.
Серед фігурантів архіву є Рінат Ахметов та син Миколи Азарова Олексій. А Росію представляє сам Володимир Путін. Один цікавий документ з його досьє стосується реформи адміністрації Президента ще в 2000-му році.
Загалом в архіві клептократії 30 тисяч документів. Їх зберігатимуть у сервісі DocumentCloud. Тож навіть якщо сам сайт атакують хакери і він впаде, цінні матеріали не зникнуть.
Джерело: 24tv.ua

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.