Перевірені варіанти запам’ятовування, представлені в даному матеріалі, допоможуть впоратися з поставленим завданням ефективно.
Вчити невеликі обсяги інформації для курсів англійської або інших потреб завжди швидше та простіше. Завдяки представленим порадам, з першого разу вдасться запам’ятати більшу частину тексту або навіть відразу весь.
Ефективніше вловити сенс і запам’ятати все в оригіналі, ніж перекладати рідною мовою і потім згадувати, як текст звучав до цього. В даному випадку легко помилитися та задіяти неправильне формулювання або переклад слова.
Читаючи текст вголос, потрібно звертати увагу на конструкцію речень, на конкретні слова. На що буде легко спертися, щоб пригадати, про що воно. Пошук таких опорних слів дуже допоможе, адже завдяки їм легше потім відтворювати текст у пам’яті.
Перед повторенням варто виписати окремі фрази, які важко промовляти. Потрібно уточнити вимову окремих слів та дізнатися зміст речень. Тоді запам’ятати їх буде легше.
Читати рекомендується не пошепки собі під ніс, а вголос і з інтонацією. Такий прийом дозволить простіше запам’ятати, адже процес включаються також зорова і слухова пам’ять. Прочитати текст потрібно не менше п’яти разів і потім приступати до зазубрювання.
Рідко у кого виходить ідеально запам’ятати все відразу. Це нормально. Але важливо зробити так, щоб інформація, що завчається, залишилася у довготривалої пам’яті. Для цього потрібно пройтися алгоритмом знову через деякий час. Особливо це стосується читання вголос. Якщо час дозволяє зробити це можна через пару-трійку годин.
Але як швидко вивчити текст, якщо він є об’ємним? Алгоритм дій приблизно той самий, що й для невеликих матеріалів. Тому не слід хвилюватися. Для запам’ятовування великих текстів можна рухатися тим самим шляхом. З тією лише відмінністю, що знадобиться трохи більше часу.
Ось, як вивчити великий текст англійською, якщо він більший за одну сторінку.
Кожен зазвичай текст уже поділено на абзаци. Їх можна вивчати кожен окремо, або поєднати в блоки. Важливо постаратися розділити їх так, щоб уривки були збудовані логічно і складали приблизно однаковий обсяг.
Щоб не заплутатися в послідовності виділених блоків, потрібно пронумерувати їх у потрібній послідовності, а потім зазубрити перші речення. Таким чином, пам’ять сама підкине потрібний логічний ланцюжок і дозволить швидко згадати потрібний уривок під час викладу. Потім залишається об’єднати ці блоки воєдино і великий текст вже віддрукувався в пам’яті.
Але найважливіше у будь-якому варіанті того, як ефективно вивчити англійський текст – усвідомлений підхід до запам’ятовування. Запам’ятовування тексту англійською, незалежно від обраного шаблону – це не ключова мета, а ще один щабель до розуміння та можливості застосування іноземної мови. Усі знання, отримані у письмовому та усному форматі, варто періодично використовувати, інакше вони швидко забудуться.