gazpostach

Рік без Миколи Ротмана…У суботу, 18 березня, минула річниця з дня смерті світлої пам’яті голови Тернопільської обласної організації Національної спілки журналістів,  заслуженого журналіста України, володаря Золотої медалі української журналістики  РОТМАНА Миколи Яковича. Поминальна Служба Божа відбулася у церкві Святого Миколая о 9 годині ранку.

У невеличку церкву, що розташувалася у затишному місці Тернополя – поряд з гідропарком, де любив прогулюватися Микола Якович, милуючись природою рідного краю, прийшли рідні, друзі, колеги.

Не приїхала  цього разу з Хмельниччини старенька мама, яка поховала обох синів. Розривалося її материнське серце від болю у  селі Велика Клітна Красилівського району, куди так  часто приїздив Микола на тиху розмову до мами. Там він народився 30 травня 1954 року, а згас на початку весни, не доживши до 62-річчя…

Микола Якович Ротман навчався на факультеті журналістики Львівського держуніверситету ім. І. Франка, працював на посадах відповідального секретаря, заступника, редактора у тернопільських газетах «Вільне життя», «Селянська доля», «Четверта влада». Але найдовше і найвідданіше – з 1990 по 2005 – у нашій «Свободі» (понад 10 років був редактором).

Свободівці пригадують період роботи Миколи Ротмана як один із найуспішніших в історії видання, адже тираж тоді налічував понад 100 тисяч примірників.

Багато людей вдячні Миколі Яковичу за розуміння, підтримку, готовність завжди підставити плече у скрутну хвилину, за його велике серце. Ми любили його, сумуємо за ним…

Коли я почала писати невеличкий спогад про пана Миколу, дуже хвилювалася – як написати так, щоб було по-справжньому, щиро, щоб було зрозуміло, що таких людей, як він – добрих, творчих, глибоко порядних – так мало у нашому світі.

І вони відходять, чомусь, дочасно. Залишаючи нам чи то сум, чи то сльози, чи то недописаний аналітично-політичний коментар, чи то просто усмішку від веселої історії, яку так дотепно умів розповідати.

Хай земля вам буде пухом, завжди наш Миколо Яковичу…

Галина ВАНДЗЕЛЯК

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*